STRÁNKY JSOU NEAKTIVNÍ

Duben 2009

Co se dělo na FFR = 25. - 27. 4. 2009

27. dubna 2009 v 17:58 | cofEerQa |  Noviky z ranche
Sobota byla docela obyčejná. S koníky se pracovalo, hřebci dneska byli na vyjížďkách a proběhla velká kontrola březích kobylek. V nejbližší době budou rodit: Sheza (Knapstruperka), Kety (Tinkerka), Astartka (Fríska) a Lisha (Hafling). Možná někdy připustíme Simple Gun (Hanoverka), Candidu (Camargue) a Rock´s Ariel (Holštýnka). Breyeři se přestěholali na jiné poličky. Každý teď má mnohem víc místa. Na jedné poličce jsou Trea a Takoda v takové stáji (dám fotky), vedle nic je Banjo a Cef. Na druhé poličce je Lady a Shiny, Pie a Snipper. Ihned si zvykli a koníci na první poličce mají 100% lepší výhled než předtím ;D V neděli jsme se jeli podívat do jedné stáje na lipicány. Přijeli jsme do opravdu pěkné prosluněné stáje a hned nás uvítali majitelé. Zavedli nás do obrovské stáje se samými nádhernými Lipicány a Kladrubáky. Ukázali nám pár lipicánů které prodávali ale žádný nebyl podle našich představ. Při předvádění jsme se s majiteli docela sblížili a když se nám žádný lipicán nelíbil, udělali nám vyjímku a nabýdli nám jednu kladrubskou vranku. Okamžitě nás uchátila svojí barvou ale i mechanikou pohybu. Neni tak úlně vraná, ale má tmavě hnědý čumáček, kolem očí, na nohách a bříšku. Ktomu u kladrubáků nezvyklou hvězdičku na čele. Dozvěděli jsme se, že se to jedna z hodně dobrých klisen do sportu, že už měla hříbátko ale to se moc dobře nevyvíjí. A protože jejich stáj je zaměřená hlavně na chov, uvažovali o prodeji. Kobylka se jmenuje Xahira (celým jménem 434 Xahira Solo), po hodn dobrých rodičích do kočáru i pod sedlo. Původně jsme chtěli obohatit naši dvojci licicánů o dalšího, ale myslím, že u náš kladrubák nemá chybět. S dobrým pocitem jsme odjeli a domluvili se, že v pondělí ji nám přivezou na ranch. Hned ráno nám volali, že jsou na cestě a my sme začali spěšně připravovat box. Asi za hodinu a půl byli u nás a vyložili klisnu z přepraváku. Mezitím co ostatní opečovávali klisnu, já provedla bývalé majitele Xahiry po ranchi. Byli velmi potěšeni že se klisna dostala do dobrých rukou. Sepsali jsme tedy všechny nezbytné formuláře a rozloučili se. Xahiru jsme okamžitě pustili samotnou do výběhu s přístřeškem a slámou. Holčička byla trochu vyjukaná a ostatní koníci se k ní přes plot chtěli dostat. Xahi se moc seznamovat nechtělo, tak si zalezla pod stříšku a tam odpočívala. Na podvečer má naplánovanou klidnou procházku kolem ranche a pak boxík. To je asi vše ;)

FOTKY:

Jaká?

24. dubna 2009 v 18:10 | cofEerQa |  Novinky
Rozhodla jsem se zase přebarvit jednoho koníka. Tím se stala Hannoverská kobylka, ale nevim co z ní mám udělat za plemeno. Buď to bude černá Sarokladrubačka (ale nemá klabonos a navíc jsem jí udělala hvězdičku na čele) nebo Andalusanka a nebo Trakénská kobylka. Dám vám jsem anketu tak plss hlasujte ;)

(promiňte kvalitu, foceno přes mobil)

Co se dělo na FFR = 20. - 21. 4. 2009

21. dubna 2009 v 15:08 | cofEerQa |  Noviky z ranche
Takže tenhle den si užili hlavně Breyeři. Ráno jsme všechny vyvedli do výběhu, kromě Cefa, který šel se mnou. Dneska bylo na plánu velké čištění (koupání)! Takže první šel Cef, toho to docela nudilo. Koníky jsem čistila podle návodu Appy (jenom nějaký věci jsem trošku změnila ;) ) Pak šla Lady se Shinem. Hříbě jsem se ani umýt nesnažila, je na to dost malý. Banjo, Pie, malý Snipper a nakonec Trea. Ta si to opravdu užila, myla jsem jí celou asi 5x a dokonce si užila i masáž ;D Dokonale si odpočinula od Takovy, kterého hlídala Lady (chudinka měla na krku dva neposedný lumpy :D). Mezitím si konečně mohl Banjo vyzkoušet ohlávku (dodělala jsem i vodítko, jsem na sebe hrdá xD) a sekla mu (tahle ohlávka sekne každýmu xD). Schleichové měli den normálí, jezdilo se atd. Až na pár koní, kteří se šly fotit. fotky se opravdu pevedly a sem na ně hrozně pyšná (já vim, pořád se naparuju xD) ;D Dnešek je pro koně úplné volno, všichni jsou ve výbězích a užívalí si jarního sluníčka ;)

FOTKY:

Foto || 12. 4. 2009 Koníci (živí)

15. dubna 2009 v 17:47 | cofEerQa |  Fotogalerie
Tak jsem se s váma rozhodla podělit o fotky koníků. Bydlím na Praze-východ a tam opravdu není o koně nouze ;)) Fotky jenom z výběhu, možná někdy budou i ze stáje a pod sedlem ;))Saahira al Shaqab

15. dubna 2009 v 15:15 | cofEerQa |  Klisny

Naše Trea válí!

14. dubna 2009 v 21:56 | cofEerQa
Jistě víte že proběhla soutěž Secret of Success a naše Trea se jíúčastnila také. Možná si říkáte, že k nám přijela nedávno a hned soutěží ale jelikož se velmi rychle zabydlela a do pohody jí taky více hodil Takoda, soutěž by zvládla v pohodě. Byl to opravdový boj, Trea si moc nevěřila ale všichní jí podporovali. Ve všech kolech dostala 9,5 bodů (těsně pod vrcholem) ale nakonec se umístila na pro nás úžasném 6. místě z 19 koní!!http://www.mojebreyer.wbs.cz/Secret_of_Success__vysledky.html = důkaz

Trea byla štěstním bez sebe a oslava bude asi o víkendu ;)

(nová ohlávka ještě nemá dole očko ;))

Velikonoce

14. dubna 2009 v 18:04 | cofEerQa |  Novinky
Takže i u nán na ranchi se slavili Velikonoce. I když né tak aktivně jako na jiných rančích.

PŘIŠLÍ

9. dubna 2009 v 14:33 Novinky
Přííšlííííííííí!!! Jupííííííí!!!

Takže je dne 2. 4. (já vim že neni ale do týhle doby jsem neměla vůbec čas ;)) a já du odpoledne ze školy. V pohodě si du s kámoškou a dohadujem se, že někam vyrazíme. Řekla sem jí, že jí brnku. Ale těď k tomu hlavnímu. Vejdu do vchodu a otevřu schránku a... na mě vypadne papírek! V něm se píše že mám od 1.4. zásilku na poště (naše neschopná pošla to neumí dovýst domů >:( ) Vyběhnu nahoru a tam mamka. Já na ní že jsou na poště BREYEŘÍÍÍÍ tak jsme se zbalili a mamka mě hodila na poštu. Nádherně zabalenej balík na mě už čekal ;) Byl docela obří, ale lehoučkej ;) Doma sem se na něj vrhla. Rychle jsem nafotila výstavní balíček ;)