STRÁNKY JSOU NEAKTIVNÍ

Červenec 2009

31. 7. 2009

31. července 2009 v 15:31 | cofEerQa |  Novinky
 • Trošku jsem upravila profily některým koním (především BH). No upravila, přidala 1 položku xD
 • Včera jsem byla na vélkym nákupu kůží, stužek, gumiček, pak různejch kovovejch pičičůrek atd. budu se totiž pokoušet o westernový sedlo :) o výkendu bych ho mohla stihnout, možná udělám i dostihový pro Barba a Smartyho (ale to asi až příští tejden). Dokonce jsem koupila i kůži ze který se dělají opravdové sedla (je teda dost tuhá a tlustá, takže bude jenom na ozdoby) xD
 • O výkendu tu nebudu a nebudou ani články. Taky pořádně nafotim nový BH, snad bude hezky ;)
 • JO! a našla jsem Hayley (panenku z Let´s Go English Riding setu). Někam sem jí dřív zahrabala, ale teď sem si třídila věci a našla sem jí xD Takže se bude fotit.

Excellent Cracker

31. července 2009 v 10:58 | cofEerQa |  Klisny

Připouštění

27. července 2009 v 21:22 | cofEerQa |  Noviky z ranche
Tak jsem se rozhodla připustit Xahiru (Starokladubačka) nějakým hřebcem, nejlíp španělské krve (nejlíp tmavý Lusitano, Lipicán, Kladrubák (pochybuju že někdo má) v nejhorším P.R.E. (ale uspěšný), ...) chtěla jsem Vás poprosit, jestli nějakého takového hřebce nemáte, nabídky prosím do komentářů ;)

---------------------------------------------------------------------------------

Tak Xahi si už nápadníka našla, je to Romantico z Ranche Perla! Xahira je fakt nadšená, že bude mít hříbátko a Romantico určitě taky. Předpokládáme že se narodí nakonci srpna ;Đ Všichni se na nový přírůstek hrozně těší :)

Fun Day

26. července 2009 v 17:37 | cofEerQa |  Novinky
Á fakt úžasnej den! Foťák jsem měla starej digi, takže fotky nic moc. Ráno jsem vstala si v půl osmý a ve třičtvrtě na devět jsme vyráželi. Po cestě jsme 2x zabloudili (samý objížďky) ale nakonec jsme dorazili (s pomocí mého plánku). Nejdřív jsme museli najít restauraci (zase s pomocí mého plánku :D), bylo to lehký a už z dálky jsme viděli maskota TH. Majuška se ho trošku bála (náš pejsek, přerostlá puberťačka :D). Šli bez krabic, pro Barbara, Smartyho a Ideala. Appa je začala hledat, ale byli nějak pomíchaní v krabicích, tak jsme šli mezitím pro koníky. Přinesli jsme i osmičky (výplně do krabic) a za ty jsem si vybrala 2 placky (s Blue Suede Shoes a Huckem), já už sem tam zůstala a rodiče mi odnesli nový koníky. Než všichni dorazili, měla jsem chvilku času podívat se na Breyery, bylo jich tam fakt hodně! Když všichni byli na místě, vybrali si SM a začali je malovat. Já měla klasicky 2, ale namalovala jsem se fakt strašně (no neumim malovat bez předlohy). A pak byl oběd, já toho moc nesnědla, ale to většina u našeho stolu :D Po obědě jsem ještě domalovala 1 stablíka a šlo se na vystavování. První byli scénky (jenom 3) samozřejmě vyhrála ta Ivy :) Následovalo Sběratelství kde jsem v kategorii Limited Editions měla Fireho. V OF Breyers jsem měla Treu a Fira v Práci na ranchi, Cefa (samotnýho) v Ponclících a Idocuse a Gamina ve Sportovních plemenech. Po výstavě byla (myslím) chvíli přestávka a šlo se na kvízy, které nebyli ve skupinkách ale jednotlivě. Něco jsem věděla, něco si tipla :D Pak byla zase mini přestávka (strávená u krabic s Breyery) a myslím že pak Appa vyndala Abíka, Rockyho a Českyho. Fakt úchvatní, hlavně Česky ale i Albík a Rocky!! Tak a následovalo vyhlášení. Kdo vyhrál v SM to nevím, ale já vyhrála ve kvízu :D Dostala jsem BIS Thoroughbreda :) Fire vyhrál v kategorii 1. místo a byl Grand Champion Sběratelství (za to jsem dostala puzzle Running Free). Cef vyhrál 1. místo v ponících (nečekaně :D), Idocus 3. místo ve sport. plemenech (Gamin se neumístil) a Treuška vyhrála 2. místo v práci na r. (Fire se tady neumístil). Ve scénkách vyhrála Iva. Pak jsem ještě vyhrála plakát a kalendář (už si nepamatuju za co :D). Tak po vyhlášení ještě bylo losování. Já jsem vylosována nebyla, jako hlavní cela byl Rascal, pak nějaké hry, kalendář a placky. Iva nám taky otevřela obchůdek a já si vybrala červenou ohlávku a ohlávku pro hříbátka. Po ukončení jsme se všichni rozloučily, já zavolala rodičům a společně jsme všechny koníky odnesli. Po cestě jsem si prohlížela všechny nové koníky (zapoměla jsem říct, že ke konci jsme si vzali Platinum) a doma je rozbalila a všechny co byli na FD společně vyfotila (i se stužkami). Doufám že si to zopakuju na VHFD ;)


23. 7. 2009 - Návrat

23. července 2009 v 21:41 | cofEerQa
 • Tak sem se vám vrátila xD Momentálně hodně makám na přípravách pro FD. Docela se nám to zkomplikovalo změněním místa konání, ale co nějak se tam domotáme :D Taky jsem zjistila, že jsem dala špatné číslo na mobil pro TH !! Ale už je tam správný ;)
 • Těch pár dní, co jsem tu nebyla sem přežila s pár modřinami z tobogánů xD Bylo faktický vedro (nebo byla bouřka) a s SCH jsem chodila ven jen minimáně a dokonce se Stablemates jsem vůbec nefotila. Chury tam zažila svůj první trénink u nás, no spíš ježdění ve výběhu. Už předem jsme věděli že je určena na drezuru, ale projevila zájem i o parkur a rodeo :D Je mladá, hodně temperamentní a ráda si dělá srandu z lidí :D Ale určitě se zklidní, plánujem s ní přirozenou komunikaci možná pokud bude pořád takhle vyvádět, dostane westernový sedlo, parellku a bude chodit jak hodinky xD Samy jsme se přesvědčili že to funguje, Kety byla po porodu hodně divoká, tak jsme jí zkusili dát westernový sedlo a bez uzdečky a úžasně se zklidnila (možná že jí vadilo udidlo).
 • Se snad zbláznim nedočkavostí a nervozitou a nevim ještě čim! Njn to já vždycky takhle vyvádim :) Určitě něco zapomenu ...(přemýšlím jestli mám všecko :D)... joo snad to vyjde, vemu si nějaký penízky na vecičky od Ivy, doufám že jich přiveze spousty určitě ji všichni vykoupíme :D Taky se to zkomplikovalo tím změněním konání FD, cestu jsme tam měli pěkně najitou, byla sem totiž ve vedlejší vesnici na Táboře :D Snad to teda nějak najdem, na mapě jsou samý jednosměrky a zákazy vjezdu.
FOTKY:


Odjezd...

17. července 2009 v 17:50 | cofEerQa
Tak dneska odjíždím na chatu. Budu tam do středy, články sem žádný nepřipravila, ale možná ještě připravim ;) Beru si s sebou jenom SCH (Saahiru, Xahiru, Chury, Astra, Luckyho) a Stablemates. Nechci brát tradi, aby se jim něco před FD náhodou nestalo. Budu fotit jak jen můžu ;) ale nebudu mít moc času, to víte venku je krásně tak proč nejít na koupák :D Mějte se krásně :)
CoF*í

Co se dělo na FFR = 15. 7. 2009

15. července 2009 v 22:55 | cofEerQa |  Noviky z ranche
 • U breyerů se ani nic moc nedělo. Všichni pilně trénují na FD a Trea je smutná, že s ní nepojede Takoda... Ale Pie jí slíbila, že se o něj bude starat a Lady prý taky.
 • Dneska se u SCH všechno točilo okolo příjezdu nové klisny. Včera jsem se na ní byla podívat a doopravdy má modré očko. Dneska se teda pro ní připravodal box, ale i koníci dost trénovali. Já jsem mezitím volala bývalému chovateli Saahiry a ptala se ho, jestli neprodává nějaké arabské hřebce. Pár jich prodává, ale ne moc dobrých. Ale řekl nám číslo na stáj, kde prý právě mají jednoho nádherného hřebečka. Zavolala jsem teda na číslo a zvedl to právě majitel stáje (štěstí :D). Zeptala jsem se na hřebečka, jestli by nebyl na prodej. Řekl, že by možná byl, ale musíme se na něj přijet podívat. Taky nám řekl, že je naprosto nevhodný na drezuru, zkoušeli s ním pár závodů, ale je prý hrozně temperamentní a pořád hříběcí (jsou mu 4 roky). Domluvili jsme se teda na datu kdy můžu přijet. Asi v 8 hodin přijel přepravník. Mia (z drezurního setu) okamžitě vyběhla a jak auto zastavilo opatrně sklopila rampu. Zachvíli se kolem nahromadilo hrozně lidí a zvědavě nakukovali do přepravníku. Mia opatrně vyvedla klisnu z přepravníku. Okamžitě se začala rozhlížet a doširoka rozevírat nozdry. Klisna se jmenuje Bar Chury Wei. Chvíli jsem klisnu vodila a pak dala do krásně připraveného boxu :) Okamžitě si lehla a začala podřimovat :D Jsme hrozně rádi že se mohla tak krásná Barockpinto klisna dostat na náš ranch :)
FOTKY:

NÁVOD - Provazová ohlávka (Parelli o.)

15. července 2009 v 13:14 | cofEerQa |  Fotogalerie
Elen mě poprosila, jestli bych nemohla udělat návod na provazovku. Tak jsem se na to vrhla, fotky teda fakt hrozná kvalita (v době kdy jsem fotila byla zrovna hrozná bouřka, ani světlo nepomohlo, proto sou tak tmavý), ale aspoň něco ;)
↓↓↓

Titan

14. července 2009 v 22:08 | cofEerQa |  Hřebci

Co se dělo na FFR = 13. 7. 2009

13. července 2009 v 21:21 | cofEerQa |  Noviky z ranche
 • Dneska se u breyers zkošeli krabice. Každý (kdo pojede na FD) dostal krabici, plánuju ještě vytisknout pro každýho fotku na krabici, aby si je poznali (naši koně neumějí číst :D). Jediný kdo novou krabici nedostal je Gamin. Do žádné co máme se nedostame, tak nejspíš pojede se mnou na klíně... Na pozítří plánujem štítky na nožičky. Všichni se hrozně těší na nové koně, ale já asi nejvíc :)
 • Schleich se mají dobře, možná je poslední dobou trošku zanedbávám... Ale já se na holky co se o koníky starají spoléhám. Vyhlídly jsme ji krásnou hnědo-bílou Barockpinto klisnu. Psali o ní, že má jedno oko modrý ale na fotkách to moc vidět nebylo, takže to nevím jistě. Otec je známý Barockpinto hřebec, matka frísan. Má dokonalou kresbu fleků, měla by přijet už zítra nebo pozítří. Také plánujem koupit ze stejné stáje co máme Saahiru, arabského hřebce černé barvy s výraznými odznaky nebo Pintabiana. Dole máte fotku Astra a Xahiry s ohlávo-uzdečkami ;)

12. 7. 2009 - Dostihy

13. července 2009 v 14:24 | cofEerQa |  Novinky
 • No takže píšu až dneska, protože sem to včera nestihla :)
 • Byla sem na dostizích v Lysý, bylo to supá prosázeli sme 500 a vyhráli asi 120 korun :D Ze začátku sme jenom tipovali, jaký koně vyhrajou a vždycky nám to vyšlo do 3. místa. A když jsme začali vsázet peníze, tak nám to zase nešlo :D Závodiště v Lysý je úplně úžasný, je to skoro v lese, všude okolo tebe tam voděj koně mezi stromy, kde je krokujou ... Fatk úžasný, naposled jsem tam byla asi před 5 lety a to sem ani neviděla pořádně na dráhu :) Byl tam i dostih poníků, to bylo taky srandovní startoval tam asi 125 cm vysokej ponclík (Harry Potter se jmenoval :D) a ten si tam vpohodě cválal úplně vzádu a ostatníma :D A budu asi v televizi xD Tak já dám fotky.
FOTKY:

SM a Classic Conga Line...

7. července 2009 v 21:30 | cofEerQa
Tak tohle bude nová rubrika. Asi si řikáte, že to už (např. u Peti) je, ale já budu dělat conga jenom Stablemates a Classic! Bude to teda trošku náročnější, ale našla jsem jednu super stránku, která mi to hoodně ulehčí ;) Snad mi to vydrží ... :)

3. 7. 2009

3. července 2009 v 17:50 | cofEerQa |  Novinky
 • Dneska sem ještě jednou vyčistila tradi, ptž dneska odjíždíme na chatu (kde budu fotit). Z breyerů vezmu Fira, Idocuse a Mon Gamina. Ze Schleich nejspíš veznu Saahiru, Xahiru, Araby a možná ještě někoho. Udělala jsem taky pro schleichy jednoduchý uzdečky/ohlávky (z bavlny). 4 pro dospělý koně a 1 pro hříbě (může být i pro SM). Nějak mě to začlo bavit, asi udělám pro každýho koně. No už musim končit, ještě nemám koníky zabalený :)

American´s Dew

2. července 2009 v 19:02 | cofEerQa |  Klisny

Novej design

2. července 2009 v 15:03 | cofEerQa |  Novinky
 • Tak myslim že už by se mohl dát novej vzhled. Včera sem si jeden připravila a dneska dodělala. Ještě my chybí nějak upravit rozcestníky a menu, ale to dodělám až tady bude ;) Tak se rozlučté XĐ Jo ta tomhle ↓ designu byly všechny fotky moje, jen tak pro zajímavost ;D