STRÁNKY JSOU NEAKTIVNÍ

Srpen 2009

Westernová uzdečka

26. srpna 2009 v 20:28 | cofEerQa |  Fotogalerie
Nějak se mi povedla westernová uzdečka na 1 ouško :) Jsem s ní spokojená. Má páku, trošku větší, ale co můj 1. pokus tak berte ohledy ;) Taky má bambulku u očka na ucho. Ještě dodělám nějaké stříbrné nebo zlaté zdobení (nebo rovnou oboje). Protože uzdečka nemá nánosník a nemá žádné speciální lepidno, udělala jsem jako nánostík takovou tenkou, skoro půhlednou gumičku (nevim z čeho je, bývají na ní navléknuty třeba korále atd.).

Novinky

25. srpna 2009 v 12:00 | cofEerQa |  Novinky
  • Budu se snažit tento týden přidat několik profilů koní, ale nějak mi dochází inspirace, co k nim mám napsat :D Dopsala jsem Treušce a Cefovi jejich úspěchy z FD, Trace ještě přidám pár fotek.
  • Hrozně mě žere to westernový sedlo. Pořád na něj koukám, jak je hnusný a nedodělaný... Ale já se k tomu prostě musim dokopat, hlavně kvůli BH. Taky rovnou chcu udělat west. uzdečku na 1 ouško... nebo bosal (ale ten zase nevim z čeho).
  • Už mám asi z půlky udělanou scénku na HVFD, jenom nevim jestli má být upír... no ještě vám to vykecám :D Jenom prozradim, že sebou vemu 2 Tradi a buď 1 Classic nebo Tradi.
  • Teď vám napíšu koníky, co plánuju určitě (snad) :) Secretariat, Windtalker (budu mít takovou menší Conga), celá edice BIS (nejspíš budu chtít dřív AQH), SM JAH Special Run Set a nejsou jistý Fun with model horses, Cochise a ELCR Chestnut 2008 (toho bych radši než Cochise). Teď se mi toho zdá docela hodně, Windtalkera si budu platit sama a ... no příbuzných mám dost :D a víte na koho jsem já blbá zapoměla?? Na Nutcracker Prince!! Vůbec nevim jak se mi to povedlo, bude to můj 1. BH arábek a já na něj klidně zapomenu...
↑ Něco jsem zkoušela ↑

DC Illustrated Teyrnon

20. srpna 2009 v 14:14 | cofEerQa |  Hřebci

Show name: Sugar Good N Cool
Přezdívka: Spots
Plemeno: Appaloosa
Pohlaví: Hřebec
Datum nar.: 15. 2. 2002
Zaměření: Western, výstavy
Zajímavosti: Prvotřídní sportovní kůň, své jezdce si pečlivě vybírá, a pokud se mu nelíbí ani si na něj nesedne. Možná že někdy vypadá ta roztomile, že by neublížil ani mouše, ale ve chvíli se dokáže proměnit v tornádo :D Prostě hřebec každým coulem. Dokáže vyhrávat jenom s jedním jezdcem, pokud ho jezdí někdo jiný, začne být nezvladatelný.
Úspěchy: 1./ z několika ve WW Photo Show, kat. Zábava - Best Custom (SM); 1./ z několika ve WW Photo Show, kat. Zábava - My Best Custom (SM); FUN CHAMPION/z více ve WW Photo Show, kat, Zábava; 1./xxx ve Photo Show June 2010, kat. Fun - Your CM SM
Potomci: ---

Jsem zpět!

18. srpna 2009 v 22:14 | cofEerQa |  Novinky
Tak jsem se vám vrátila, to je radost co? xD Musim teda říct, že jsem se vrátila už včera, ale zjistili jsme že nám nejde internet ani televize :/ Ale už je to spravený :) Aspoň jsem včera stihla přesunout Tradíky a Classic na velkou poličku místo SH. Ty se vešli (trošku namačkaně, ale vešli :D) na poličku místo nich. Najednou to vypadá, že mám BH mnohem víc (ikdyž jich fakt hodně nemám). Mají kolem sebe mnohem víc prostoru a i vypadají líp. Ale k týdnu co jsem tu nebyla (nebudu popisovat všechny dny, to bys tese načetly :D). První den jsme přijeli na Stodolec dost pozdě, takže jsem si jenom vybalila, dala Stablemates na okno, kde viděli na výběhy (Spots, Dew, Sarah, Coffeee a nenamalovaný valášek, ty tam se mnou jeli). Druhý den jsem se šla zeptat do stáje na ježdění, ale holky řekly, že Atos (<3) stratil podkovu a kovář přijede až v uterý. Zeptala jsem se jestli aspoň můžu zůstat a kdyžtak pomoc ve stájích, ptž se mi fakt nechtělo trajdat po výletech. Šárka a Andy (Andrea ;)) byly úplně vpohodě, klidně mi dovolily ať kdyžtak zavedu koně do boxů (prostě žádný namyšlený krávy z Prahy, který si o sobě myslej jak nejsou skvělý jezdkyně, přitom neuměj ani nastrojit koně). Ale stejně jsem se výletům nevyhla, aspoň na 2 jsem musela :/ V úterý teda přijel kovář. Já jsem na živo ještě kovat koně neviděla (max. jenom chvililinku) takže jsem koukala a koukala a koukala... Přitom se kolem nakupilo dost turistů... Hlavně Atosík byl z toho dost nervózní, pak byl ale vpoho. Vlastně jsem vám neřekla, co je Atos za koníka. Atosík je trošku větší hafling, mašina na papání, né moc mazlivej ale za pamlsek všechno xD Ze stáje se mu nechce, musíte si vzít na začátek bičík, ale za potůčkem šlape hezky, hlavně když se rozcválá (což dá dost práce) nejde zastavit :D Na tohle zjištěmí mi stačily 2 jízdy. První byla ve čtvrtek, jezdila jsem vždycky ve 2 s Šárkou a Twistem. Byla jenom tak seznamovací, nakonec jsem si i po 1 roku zacvlálala :) V pátek jsme už jeli tak rozlučkově, tak jsme si zacvlávali 3x a přeskočili na cestě takový strouhy na vodu (suchý příkopy, jak jsem je nazvala :D) Ale Šári s Twistem nám pořád odcházeli, přece Atos je hafling a Twist byl velkej teplas, takže buď na nás pořád čekali, nebo jsme doklusávali. Ze začátku vyrazil jak z praku, ale párkrát jsme to zopakovali a začal klusat krásně měkce a pomalu, prostě jak zkušenej westerňák xD To jsme si užili... No a pak přišlo loučení, chtěla jsem si domů propašovat jedno koťátko, ale před autem mi zdrhlo xD Teď se cejtim trošku rozlámaně, ale můžu když jsem rok nebyla u koní a nejezdila :) V neděli jsme ještě byli na chatě, tak jsem doma rychle čapla Fireho a Ideala, a jestě Spota a Coffeeho. Párkrát jsem je cvakla, ale nebylo moc dobrý světlo... Pod perexem najdete fotky ze Stodolce.

Konec s CL

11. srpna 2009 v 23:27 | cofEerQa
Opravdu si nechci znepřátelovat všechny lidi kterých BH se mi nelíbí. A radši tohle zrušim, než aby byli na mě naštvaný, že se mi nelíbí některý z BH. Určitě se chci omluvit těm, kterým sem nějak ublížila, ale prostě na něco mám svůj názor a neměla sem být tak drsná... Ty všechny články o CL smažu a neci to řešit... Teď sem docela smutná, že se to tak zkazilo, nemám skoro chuť ani jezdit ...

9. - 15. 8. 2oo9 - Není

7. srpna 2009 v 21:58 | cofEerQa |  Novinky
Chtěla bych vám oznámit, že v tuto dobu tady nebudu. Článek mám jenom 1 neměla sem na to nervy :)
Určitě se tu budu objevovat, vezmeme sebou totiž noťas. Jo neřekla sem vám kam jedu, jedu do česko-saského švýcarska, kde sem byla i minulý rok (ale v jiném hotelu). Teď jedem do super penzionu s koníkama :D Dohodli jsme se, že budu moc vypomáhat ve stájích, určitě lepší než někde trajdat s rodinou... Bohužel tam mají jenom 1 provozního koníka, ostatní nejsou na rekreaci. Ale majitel prý říkal něco o tom, že ve vedlejší vesnici (mj. v tý jsme byli minulej rok) je stáj kde by se dalo jezdit. A víte jakej je v tý stáji koník? No přece plemený hřebec frísák Pieter van Diphoorn! Jojo minulej rok sem si ho i fotila, je opravdu překrásný!! Mmmm... už se tam hrozně těšim, samo že bych nejezdila na Pieterovi,mají tak ještě tak 2 - 3 koníky. Ještě nevím jestli sebou vezmu nějaký koníky a kdyby jo tak Spotíka, Irish Coffeeho,pokud budu mít čas tak namaluju i 2. SM a možná(!) i Trua ale radši bych si vzala jenom malý SM.Tyo to sem se zase rozepsala, tipuju že moje články čte maximálně čtvrtina lidí :D Tak se mějte krásně, jak sem říkala párkrát se tu objevim a nejsíš to bude navečer na allabout ;)
Zítra budu balit a venku s kamí, taková rozlučková párty xD

Pááá CoF*í


Co se dělo na FFR = 4. - 6. 8. 2009

6. srpna 2009 v 22:11 | cofEerQa
  • BH si užívají sluníčka, teď teda poslední dny bez sluníčka. Koníkům to ale vyhovuje, hlavně teda dostihovejm klukům (A nám vlastně taky), že se tolik nepotí. Taky jsme se s Hayley snažili vyčistit Ideala, kterej se parádně vyválel v bahně (objevila se u nás přes noc velká louže). Nakonec se ještě víc leskne než předtím a nádherně mu vystouplo grošování. Treuška se stama modelkou pro westernový sedlo na kterym pracuju, teď se to ale nějak zaseklo... Taky jsem zapletla Truovi ocásek, nejdřív vůbec nechtel stát klidně, ale po uplacení dobrůtkama se to povedlo :D Taky jsem zjistila že Íďa (Idocus né Ideal ;) má oděrku na zadní noze... vůbec nevim jak se mu to stalo nejsíš při převozu. Sem z toho docela smutná, ptž jsem si žádnýho BH ještě tolik nepoškrábala, ale všechno musí bejt jednou poprvý. A včera brzy záno k nám přijel nový koník! Je to Appaloosa hřebec zbarvení Leopard! Ani po cestě nebyl moc unavený, nachvíli jsme ho dali do boxu a už večer se nám předvedl v hale (hned po zkoušce SCH klisen). Je to opravdu překrásný hřebec a jsme rádi, že u nás taková hvězda může být! Jeho jméno je DC Illustrated Teyrnon ale říká se mu jednoduše Spots ;)
  • Teď ale k SCH. U těch se včera odpoledne konaly zkoušky. Pár fotek máme, ale nakonec se konala až do 7 večer a fotky nejsou z haly moc kvalitní (hlavně dost tmavý). Xahi se nakonec účastnila jen přehlídkové části, kde se ukázala na ohlávce a ve volnosti. Právě první část zkoušek byla přehlídka, kde se teda klisny ukázali na ohlávce a ve volnosti. Následovala zkouška pod sedlem (buď pod anglickým nebo westernovým) s kavaletami, pro některé i s překážkami. A nakonec zkontroloval klisny veterinář a všechny se pořádně umyli. V přehlídkové části si nejlíp vedla Saahira s Nevadou (njn arabové), pod sedlem Lady Wave a Simple Gun. Podle veterináře je v nejlepší kondici Tilli, ale jenom se moc nepředvedla :) Celkově je ale nej Chury, která zato dostala k večeři mňamku :D Dneska měli všechny klisny, které se účastnili volnější režim a velkou pozornost si užívala přáve Chury ;)
FOTKY:

Dostihové sedlo

3. srpna 2009 v 19:22 | cofEerQa |  Fotogalerie
O výkendu jsem se snažila zmatlat sedla. Jedno westernový (to pořád nemám) a dostihový. Fotila jsem ho jestě bez podsedlovky, neměla sem na ní látku ;) Modelem pro sedlo se stal Smarty :)

Co se dělo na FFR = 1. - 2. 8. 2009

2. srpna 2009 v 22:57 | cofEerQa |  Noviky z ranche
  • U BH jsme měli krásný výkend. Barbaro, Smarty, Ideal, Gamin, Idocus, Cef, Platinum s Truem (Tru Blu N Angel určo hezčí jméno než Haze, to už se mi nějak hnusí) a Irish (Irish Coffee SM z puzzlí) byli na pastvinách. Hayley se o koníky stará výborně a vypadá to že si oblíbila Iďíka a Cefa (i když řiká, že má ráda všechny stejně), ale nejvíc si užívala jízdu na Idealovi. Ten ale nevěnoval moc pozornosti své jezdkyni, ale zadši se pošťuchoval s Gaminem, který se zase snařil doběhnout Barba se Smartym xD Platinum byla trošku vykulená z velký pastviny, zachvíli si ale zvykla a už běhala spolu s Truem :) Koníky taky už zapojujeme do tréninku, de jim to skvěle, nejlíp zatím Barbarovi :P
  • SCH klisny pilně trénovali, příští týden se budou zkoušky sportovních klisen, Xahi se nejspíš už nezúčastní, nechceme jí s hříbátkem přetěžovat. Budou to jenom naše orientační zkoušky, jak si naše klisny vedou. Budou v naší "nové" hale (máme jí už delší dobu, jenom jsem to neřikala ;)), pokud bude hezky možná i venku na jízdárně. Xahirka se má skvěle, všichni jí zahrnují péčí a doufají, že se narodí zdravé hříbátko (dřív už totiž hříbě měla, a to se moc dobře nevyvíjelo).
FOTKY: