STRÁNKY JSOU NEAKTIVNÍ

Leden 2010

Breyer Paint&Appaloosa Horse Show || 1. KOLO - VYHLÁŠENÍ

31. ledna 2010 v 17:17 | cofEerQa |  Soutěže
Dnes v 16:00 jsem uzavřela všechny odpovědi na otázky. Většina mi je poslala velmi rychle, bohužel 1 soutěžící to nestihl. Anne11, posílala jsem Ti i e-mail, čekala i do 17:00 ale bodužel jsi mi odpovědi neposlala. To znamená, že jsem nucena vyloučit Artemiss. Jsem stejně vděčná za snahu všech ostatních, bodování odpovědí jsem přizpůsobila všem soutěžícím. A teď k výsledkům! - postupující do 2. kola jsou tučně zvýrazněni -


Breyer Paint&Appaloosa Horse Show || OTÁZKY

30. ledna 2010 v 12:30 | cofEerQa |  Soutěže
Děkuji moc všech zúčastněným a zárověň Vás vítám u 1. kola Breyer Paint&Appaloosa Horse Show! Máme tu pro Vás připraveno celkem 12 otázek.
Nebudeme to zdržovat a rovnou se na ně vrhneme :)
Jako 1, tu máme otázky pro třídu Halter!

1. Do halterových soutěží se počítají jednak plemenné přehlídky a také tzv. otevřené přehlídky a soutěže. Popište mi mezi nimi rozdíl.
2. Jak vypadá výstavní postoj koně při soutěžích halter?
3.Popiš, jak by správně měl procházet řetízek vodítka halterovou ohlávkou.
4. Když předvádíme koně - nevedeme ho - stojíme k němu: přímo před jeho hlavou/šikmo k němu/zády
5. Jak by měla být upravená hříva koní pro soutěže halter?
6. Můžeš se při soutěžích showmanship at halter dotýkat koně?

Všichni koníci se nám ukázali a právě teď se sedlá a připravuje do třídy Freestyle Reining.
Otázky připraveny, tak můžeme?

1. Vyjmenuj aspoň 3 reiningové cviky.
2. Koně mladší kolika let nemohou startovat na reiningových závodech?
3. S kolika body začíná každý kůň závod?
4. Jak se jmenuje cvik, který se předvádí před provedením sliding stop?
5. Jak se jmenuje freestyle reiningová jezdkyně, která jezdí koně jménem Whizards Baby Doll - Roxy?
6. Co mají mít za účinek podkovy pro reiningové koně označované jako "slide plates"?


Doufám, že jste vše zvládli bez chyb a uvidíme se v 2. hlasovacím kole!

Všechny odpovědi na otázky by měli jít vyhledat na internetu.

Odpovědi posílejte na e-mail ann.smj@seznam.cz

Breyer Paint&Appaloosa Horse Show || SOUTĚŽÍCÍ

29. ledna 2010 v 14:09 | cofEerQa |  Soutěže

Rozhodla jsem se nečekat do 20:00 a dávám Vám vypsané všechny soutěžící už teď ;) Dnes ve 13:00 jsem uzavřela všechny přihlášky. Naposlední chvíli se přihlásilo ještě pár lidí se svými koňmi a stihli to opravdu jen tak, tak! Teď se můžete podívat na listinu startujících a třeba si tipnout budoucího vítěze. Opakuji že otázky Vám jsem dám zítra - 30. 1. 2010 - přesně ve 12:30!! Zatím to vypadá, že třída halter zůstane rozdělená na Appaloosy a Painty, ale freestyle reining bude nejspíše spojený (nepřihlásilo se tolik soutěžících). Pokud se Vám startka zdá nepřehledná, nedivte se dělala jsem jí teď na rychlo ;D


Novinky 28. 1. 2o1o

28. ledna 2010 v 17:21 | cofEerQa |  Novinky
  • Výjimečně píši novinky (co jiného se dá ode mě čekat). Chci něco napsat k BPAHS (soutěži :D). Projistotu Vám ještě 1 napíšu, co kdy začne a zkončí. Konec posílání přihlášek bude 29. 1. 2010 ve 13:00! Seznam soutěžících uveřejním cca ve 20:00 téhož dne. Otázky do 1. kola sem dám 30. 1. 2010 (neděle) v 12:30. Vyhodnocení bude 31. 1. 2010 přesný čas ještě nevím :) 2. kolo bude hlasovací. Nechci vidět žádné žebrání o hlasy, jak v článcích (samozřejmě že článek o tom, že máte koníka v soutěži psát můžete, jen jsem alergická na žebrání typu: plís dáš hlas? Oplatím :D :D) ani na ostatních stránkách, ICQ a ostatních. Myslím si ale, že s lidičkami co se už přihlásili nebude v tomhle žádný problém ;) Další data jsou už za delší dobu, kdyžtak si je přečtěte v článku přímo pro soutěž.
  • Přede mnou jsou krásné 4 dny volna :) Myslím, že mám tak průměrné vízo, nebudu se Vám tady o nem rozepisovat ;) Dneska si plánuji objednat jednoho koníka :) Bude dražší, ale toužím po něm už dlouhou dobu, tak proč si sen nesplnit, když už můžu :D Zatím si tajemství nechám pro sebe a 1 možná 2 osůbky :) Bude to dlouhá doba :D :D
  • Plánuji přes volno dodělat konečně svého rozmalovaného Schleicha. Mám už pečlivě rozmyšleno, jak bude vypadat i fleky :D Bude konečně náš 1. přemalovaný Sch westerňák. Jsem zvědavá, jak dopadne :)
Rampušín :D

Foto || La Casanesque

25. ledna 2010 v 13:00 | cofEerQa |  Fotogalerie
Dnes jsem byla konečně vytáhnout ven Casinku a pořádně jí nafotit. Sluníčko nám už tolik nesvítilo, ale Casa se skvěle předvedla a ukázala její krásu :)

Co na FFR = 24. 1. 2o1o

24. ledna 2010 v 19:38 | cofEerQa
Po delší době Vám píšu novinky ze stáje. Holky se drží zuby, nehty zdravé, zatím vše zvládají s plnou silou. Ikdyž Sandy poslední dobou přenechala většinu svých tréninků Ley, asi na ní něco leze. Od rána nám krásně svítilo sluníčko, přestože teploty nepřekročili nulu. Sandy ráno zajela Treu, Rica a Winta a pak se musela omluvit, že jí je opravdu špatně a odjela domů si lehnout. S Ley jsme se postarali o ostatní koně, pustili je na odpoledne ven a Ley si pak vzala Idíka na pořádnou vyjížďku. Šla jsem krátce s nimi a párkrát je vyfotila. Musím říct, že to teda pěkně klouzalo. Zatím co byli na vyjížďce, dodělávala jsem poslední detaily naší sedlovny. Nic moc tam zatím není, ale postupně tam stěhujeme věci. Jinak jsem moc ráda, že se hlásíte do soutěže :)

FOTKY:

Breyer Paint&Appaloosa Horse Show

21. ledna 2010 v 18:19 | cofEerQa |  Soutěže
O CO JDE?
Show pro modely značky Breyer všech velikostí a plemen Appaloosa a Paint. Bude se skládat jen z dvou disciplín: Halter a FreeStyle Reining. Disciplíny budou samozřejmě rozdělené na 2 kategorie: Appaloosa a Paint. Do každé kategorie můžete přihlásit max. 1 svého koně! Podle účasti možná rozdělím koně do skupin podle velikosti (SM, Classic, Tradi). 1 Koníka (Painta/Appaloosu) můžete přihlásit do obou disciplín (Halter i Freestyle reining). Projistotu Vám napíši, co jednotlivé disciplíny zahrnují (velice zjednodušeně, jenom abyste věděli, co máte fotit)

HALTER: Kůň je předvádět jen na ohlávce, bez jakékoliv výstroje. Předvádějící by měl být westernově oděný (pro Vás není povinností), hodnotí se postoj a stavba těla koně.
FREESTYLE REINING: Jde zjednodušeně o reining v kostýmu. Samozřejmě čím originálnější, tím vyšší hodnocení (doporučuji Vám třeba použít něco ze scének z AS - těm co tam byli ;D). Dvojce není vázaná výstrojí, klidně mohou soutěžit komplet bez výstroje (tohle je výhoda pro ty, co nemají žádnou westernovou výstroj). Do hudby Vás nutit nebudu ;)

Tak, snad už víte, co máte fotit ;)

Přihlášky mi můžete posílat od dnešního dne do 13:00 dne 29. 1. 2010 ! Seznam soutěžících uveřejním cca ve 20:00.

1. kolo - pošlete mi na e-mail ann.smj@seznam.cz odpovědi k otázkám které Vám jsem dám 30. 1. 2010 (přesný čas ještě upřesním). Postoupí jen 3 nejlepší z každé kategorie (tz. celkem 12 koní - pokud se jich vůbec tolik přihlásí :D pokud ne, postoupí jen nejlepší 3 z každé disciplíny - tz. že budou smíšení Appaloosy a Painti do čehož se mi nechce). Vyhodnocení výsledků bude 31. 1. 2010
2. kolo - bude formou hlasování. Kolo začne 1. 2. 2010 a skončí 5. 2. 2010 (bude o dost rychlejší, hlasovací výstavy já nemám moc ráda). Vyhodnocení celé soutěže bude snad už toho 5. 2. 2010.


PŘIHLÁŠKA

Freestyle reining

Kategorie: Paint/Appaloosa
Tvoje přezdívka:
Jméno tvého ranche/stáje:
Jméno koně:
Jméno jezdce:
Fotografie v příloze

Halter

Kategorie: Paint/Appaloosa
Tvoje přezdívka:
Jméno tvého ranche/stáje:
Jméno koně:
Jméno předvádějícího:
Fotografie v příloze

Ke každému koníkovi můžeto poslat max. 2 fotky!

Ceny pro vítěze zajištěny !!

Pokud máte nějaké dotazy, prosím do komentářů :)

Novinky 2o. 1. 2o1o

20. ledna 2010 v 22:03 | cofEerQa |  Novinky
  • Ahoj! Píšu na poslední chvíli, takže rychle. Určitě jsem si všimli nového designu, pokud ne, tak jsem už udělala ten nový design :) Je takový jednoduchý, ale mě se právě proto líbí. Předpokládám, že tu zůstane delší dobu než předchozí (jestli to vůbec jde) možná že ho párkrát malinko upravím, přidám nějaké nové fotky pokud se naskytnou atd.
  • S dalším Sch repaintem jsem malinko pokročila, má už další vrstvu, nechám Vás překvapit :) Nákrčák je pořád stejný, nějak se mi nechce do bambulek :D
  • Mám taky už celkem připravenou soutěž pro Vás. Bližší informace Vám napíšu brzy :) Plánuji ji celkem dlouhou dobu, chci aby byla co nejpohodovější, žádné hádky atd. Taky chci aby jste se aspoň trošku snažili, ceny nějaké budou :D

Novinky 19. 1. 2o1o

19. ledna 2010 v 15:59 | cofEerQa |  Novinky
  • Ahoj, ahoj! Ano opravdu jsem to já :D Delší dobu jsem se tady neukázala (o. nenapsala) až teď jsem začala mít náladu :) Taky jsem Vám sepsala body, proč nepíšu :D Tak za 1. blbne mi prohlížeč... Explorer... prostě mi nejde kliknout do místa, kde se píše článek. Mohla bych si klidně uklikat prst, ale psát to prostě nebude :D Teď Vám píšu z Google Chrome, nemám tenhle prohlížeč ráda, jsem prostě zvyklá na starej, "dobrej" Explorer :D Za další jsem nějak nastydlá, či co, hrozně mě to otravuje a sezení u pc tomu taky moc nepomáhá (spíš si ještě přidá bolest hlavy).
  • Ale za tu dobu co jsem tu nebyla, jsem toho stihla/nestihla dost :) Všechno má rozdělané :D Modrý poprsák pro Afirka, dalšího namalovaného SCH (zatím jen základní bílá) a dess na blog (ten se mi ale strašně líbí, ještě mi dá zabrat, ale bude vypadat až moc jednoduše :D)
  • Ještě napíšu něco k FD 2010. V Brně mě určitě neuvidíte, to se nebojte (ikdyž, kdo ví :D). Zato se mě můžete bát ve Frýdlantě, kam si přivezu koníky a snad i nějakou tu scénku (1 mám vymyšlenou, 2. jsem už zapomněla :D) A AS je samozřejmostí ;) Na každou akci TH se mnou bude jezdit jako maskot Spotík, a možná že i pár těch repaint Sch :)
Promiňte krátké novinky, musím pádit na poštu :)

Katalog plemenných hřebců

16. ledna 2010 v 21:47 | cofEerQa
Zde si můžete vybrat vhodného plemeníka pro vaši kobylku. Tento seznam jsem sestavila jen z našim nejlepších a nejúspěšnějších hřebců, samozřejmě, pokud byste chtěli nějakého našeho hřebce, který není v seznamu, stačí napsat. Pokud si nějakého vyberete, stačí napsat e-mail na ann.smj@seznam.cz. Připouštíme kobylky všech značek, pokud není uvedeno u hřebce jinak. Až se vaší kobylce hříbě narodí, dejte nám vědět e-mailem a pošlete i fotku :) V pořadí hřebců nehledejte nic důležitého, jsou seřazení abecedně ;)
___________________________________________________________


Co na FFR = 13. 1. 2o1o

13. ledna 2010 v 20:15 | cofEerQa |  Noviky z ranche
Ahoj! Tak se Vám zase hlásím s novinkami :) Dneska jsme se konečně rozhodli sundat vánoční výzdobu, teď to ale v hale vypadá tak prázdě... Ale ke koníkům. Dneska nám konečně z WW stáje přijela nádherná criollo klisna, La Casanesque. Opravdu je to náš malý zázrak :) Zatím se ukazuje jako moc vyrovnaná klisna, nádherná a s neuvěřitelnou výdrží. Určitě bude i skvělá mamča, pořád pokukuje po Holy se Shine :) Byla jsem jí nafotit v už odzdobené hale, fotky najdete pod článkem. Taky nám z WW Saddlery přijeli 2 dokonalé arabské ohlávky. 1 zelená pro Justýnku a 2. modrá pro Afirka. Oboum moc sluší, Afirkovi dělali problém bambulky (máme asi moc hladové araby, u ohlávek se snaží sníst bambulky). Ale zvykl si a už je nepapá :) Zítra zkusím nafotit Airosa, aby byl aspoň trošku vidět :)

FOTKY:

Co na FFR = 9. 12. 2o1o

9. ledna 2010 v 22:35 | cofEerQa |  Noviky z ranche
Ahoj! Dneska byl opravdu krásný den. Ráno jsme se jako tradičně s holkama postaraly o koně, uklidily atd. Dneska byl ale taky velký den pro Gamina a Ley, jejich 1. parkurové závody. V 8 jsme měli holky vyjíždět, já měla zústat na ranchi. Aspoň jsem jim připravila přepravník, zkontrolovala ho a donesla do něj síťku se senem. Ley se ještě starala o Gamina před odjezdem, pak mu nasadila deku, kamaše a mohlo se zavádět. Gamin byl od rána plný energie, málem zboural celý přepravník. Ley s ním udělala pár koleček před přepravníkem a nakonec krásně nastoupil. Rozloučila jsem se s holkama, popřála jim hodně štěstí a pak už odjížděli. Já pokračovala v práci ve stáji. Od včera tu máme nového koníka. Je jím mnou vyhlídnutý smoky cream lusitano Airoso Bronze. Půvabný hřebec, jeho zbarvení není pro některé moc oblíbené, ale já ho žeru :D Teď už si krásně zvyká, párkát jsem ho vyfotila, ale budu ho muset ještě jednou přefotit, tyhle trošku zkreslují. Také se připravujeme na příjezd našeho zázraku. Z WW stáje k nám v pondělí přijede criollo kobylka s krásným zbarvením silver grulla overo La Casanesque. Opravdu překrásný zázrak, s milou povahou, neuvěřitelnou výdrží, odolností a všestranností, což jsou znaky opravdového criolla. U nás bude hlavně jako rekreační koník na skvělé vyjížďky do terénu :) Strašně se na tu krásku těšíme! Zanedlouho přijeli holky. Ley byla nadšená a ikdyž se umístili na předposledním místě, ale krásném 6. :) Udělali 2 chyby na 4. a posledním 13. skoku. Gamin byl už úplně klidný, možná se na jejich výkonu podepsal právě jeho temperanem. Ale i tak jsem na ně pyšná!

Airoso Bronze a...
fotka naší budoucí criollky :)

Foto || S Justadream

6. ledna 2010 v 19:09 | cofEerQa |  Fotogalerie

Dneska jsem si vzala Justýnku ven na předváděčce. Opravdu jí je trošku větší, musela jsem jí hodně utáhnout a přezka se trošku přemístila na nesprávnou stranu :D Stejně si ale myslím, že se fotky povedly. Sníh nám nějak zázračně slezl :D


Co na FFR = 3. 1. 2oo9

3. ledna 2010 v 19:30 | cofEerQa |  Noviky z ranche
Ahoj! Tak dnes trošku rychleji, nemám zrovna psací náladu. Ráno jsem ještě pomohla holkám ve stáji a pak jsem se vydala na návštěvu jedné stáje. Chovají krásné španělské koně a já jsem se už tošku zamilovala do Lusitánů. Zahlédla jsem inzerát, že prodávají Lusitano smoky cream hřebce. Takže jsem už byla dohodnutá s majitelem a vyrážela se na něj podívat. Hřebec byl opravdu krásný, cena trošku větší, ale za něj to opravdu stojí. Zpět jsem přijela něco po 13.00 a Ley zrovna připravovala Ideala na vyjížďku. No, spíš to byl trénink na louce a pak vykrokování na vyjížďce. Já šla s nimi a párkrát je vyfotila na louce.

FOTKY:

Co na FFR = 1. 1. 2010

1. ledna 2010 v 22:44 | cofEerQa |  Noviky z ranche
Ahoj! Vůbec nemůžu uvěřit, že už je rok 2010! Strašně to utíká... No nic k novinkám... Koníci Silvestra přežili ve zdraví. Žádná rachejtle do stáje nevletěla, takže vše proběhlo v nejlepším pořádku. Ráno jsme odvedli pár koní do výběhu a zatím co holky jezdily, já uklidila pořádně stáje. Koukala jsem taky na naší sedlovnu a v nejbližší době bych jí chtěla předělat, pořádně se tan už všechno nevejde. Sandy se rozhodla si vynahradit vyjížďku, kterou měla naplánovanou na včerejšek. Když to zaslechla Ley, rozhodla se, že pojede taky a budou to brát jako Novoroční vyjížďku. Sandy už měla připraveného Rica a Hayley musela běžet pro Riotka do výběhu. Stihla jsem je párkrát vyblejsknout, ale celou vyjížďku jsem je nedoprovázela. Místo toho jsem si načrtla plánek sedlovny. Holky si vyjížďku užili náramně, takže doufáme, že se tak povede celý rok!

FOTKY:

Foto || Ley a Justa

1. ledna 2010 v 21:34 | cofEerQa |  Fotogalerie
Na včera se holky domluvily, že pojedou spolu na vyjížďku. Hayley na Justýnce a Sandy na Ricovi. Bohužel, Justa se na to, že Rico pojede s nimi moc netvářila, takže ze společné vyjížďky sešlo a Justa jela s Hayley sama. Stejně si ale Silvestrovskou vyjížďku užili, ikdyž bez sněhu a za pořádné zimy :)

Shrnutí roku 2009

1. ledna 2010 v 13:26 | cofEerQa
Jelikož rok 2009 nám skončil, chtěla bych se i já připojit k ostatním a napsat co se všechno událo.

Rok 2009 byl pro nás opravdu důležitý. Dostala jsem svého 1. Breyera a to v lednu Banja.
1. stránky FFR jsem založila 30. ledna na webnode. Zanedlouho (v březnu) jsme se stěhovali na blog.
Momentálně máme na ranchi 19 Tradi koní, 6 Classic a 13 SM. To znamená celkem 38 BH + cca 50 Schleich.
Pokud by šlo o repaint koně, těch máme celkem 12. Z toho 7 Schleich koní a 5 SM (ze SM 1 není mnou přemalovaný)
Zúčastnila jsem se FD ve Frýdlantě, odkud jsem si přivezla pár hezkých výher (např. BIS plnokrevníka Trua) a poznala i pár málo lidí :)
Zúčastnila jsem se také AS v Brně, kde jsem těch bláznů do BH poznala o dost více :)
Doufám, že se nám v roce 2010 povede aspoň stejně dobře jako v tom minulém!

Přeji Všem hodně štěstí, úspěchů a splněných přání v roce 2010!