STRÁNKY JSOU NEAKTIVNÍ

Únor 2010

Co na FFR = 27 . 2. 2o1o - Leah

27. února 2010 v 22:50 | CoF* |  Noviky z ranche
Ahoj! Dneska byl ze jeden z těch úžasných dnů, které nevíme kde se berou. Ráno jsem se prostě musela jít podívat na Čoka (Shahcolate ;)). Na to, jaký byl když přijel se dost změnil. Začíná si celkem dovolovat, mrška jeden :D Ale jen co jsem ho za krásného počasí odvedla do výběhu se vyblbnout, už se zase mazlil. Je dost komunikativní a chytrý, pokud teda nemá přebytek energie ;D V pondělí půjde poprvé pod sedlo, tak se těším :)
Včera nám také odepsala jedna holčina na inzerát a dneska se k nám přijela podívat. Jmenule se Melanie, zkráceně Mel. Přijela okolo 10 dopoledne, akorát se mohla podívat na Ley s Idealem v hale. Moc se jí u nás prý líbí, tak jsme se dohodli a v úterý by měla přijít na trvalo. Jedinou podmínku co měla bylo, že si sebou může vzít i svojí kobylku. Koupila si jí prý před pár měsíci a je opravdu moc krásná a nadaná, tak se na ně obě moc těšíme.
Chvíli po poledni se zase ozval známý, že odpoledne u nás bude! Musela jsem vypísknout radostí, protože jsem se naší kobylky nemohla dočkat! Den ubíhal dál a já jsem byla čím dál nervóznější. Holky asi něco tušili, především Sandy, která věděla o 2 koních. Nakonec jsem se dočkala a zase zahnala holky do haly. Když auto zastavilo, nahrnula jsem se k přepravníku a zase ho jako minule otevřela s nedočkavým pohledem. Tentokrát na mě vykoukla kobylka černá jak uhel, s velkými odznaky a krásnými očky. Když jsem jí vyvedla a mohla si jí pořádně prohlédnout, musela jsem uznat, že jsem zase vybrala dobře. Byla krásně stavěná a dost vysoká. Celkem na klisnu byla dost mohutná. Rychle jsem jí odvedla do haly ukázat holkám. Byly zase okouzlené. Představila jsem jí holkám jako Quincy´s Leah Renemy. Pak jsem jí přenechala Sandy a utíkala pro foťák. Z fotek toho zase nic moc nevzniklo, ale aspoň okrajově si jí dokážete představit. Asi jsem se zamilovala do jejích očí, má je opravdu nádherné - nádhernější než Shah a to už je co říct :) Z fotek je asi moc neuvidíte, zítra půjdeme ven ;)

FOTKY:

WW Photo Show February 2010 - Naše umístění

26. února 2010 v 19:48 | CoF* |  Novinky
Jistě víte, že Lin pořádala skvělou foto-soutěž a já jsem naše koníky samozřejmě musela přihlásit. Soutěž to byla opravdu velká s ještě větší konkurencí, ale nakonec jsme to zvládli celkem dobře! Sami posuďte naše výsledky:

PLEMENA

Arabians - 1.místo v kat. Tradi nás Nuty!
Appaloosa - další 1. místo v kat. Tradi vyhrál Fire
Thoroughbred - a do třetice vyhrála 1. místo Ruff!
Warmbloods - a ještě 1. místo v kat. Tradi vyhrál náš Ideal
Iberians - v kat. SM vyhrál náš CM Cobre Quemado 2. místo
Heavy Horses - American´s Dew vyhrála 1. místo v kat. SM
Ponies - Cefík vyhrál 2. místo
Other American - v kat. SM vyhrála 1. místo Casinka!
Part Breds - 2. místo vyhrála naše CM Chury Weillem
Youngstock - v kat. SM vyhrála malá Holy 1. místo!
BREED RESERVE CHAMPION - naše Ruffian!! Opravdová bojovnice

BARVY

Chestnut - 1. místo náš Riotek!
Dun - 1. místo vyhrál náš modrooký krasavec Boogies
Appaloosa - na 1. místě se umístila naše ponička Saphira
Other Colour - další 1. místo obsadil Airoso Bronze!
COLOUR RESERVE TO RESERVE CHAMPION - naše malá kráska Saphirka!

PERFORMANCE

Other English Performance - 1. místo zase naše bojovnice Ruffian!
Western Riding - v kat. Tradi obsadil Rico krásné 2. místo
Driving - 3. místo získal Cefík!
RESERVE PERFORMANCE CHAMPION - Naše dokonalost Ruff! Je úžasná

ZÁBAVA

Best Mare - v kat. SM obsadila Casinka 2. místo!
- a v kat. Tradi obsadila další 2. místo Justýnka!
Best Youngstock - Royal Solo získal krásné 2. místo
Best Gelding - 3. místo má náš Sch OF Prid
Mare and Foal - další 2. místo a naše Xahira + Royal
Best Custom - na 1. místě v kat. Sch se umístila Chury Weillem!
- a v kat. SM další úžasné 1. místo obsadil náš Spotík!
Details - 2. místo a detail modrého očka Boogiese
My Best Custom - v kat. Sch se umístil na 2. místě Sahib!
- a v kat. SM zase na 1. místě náš Spotík!
FUN CHAMPION - Úžasný Spotík!! Nakonec se vyhrávání dočkal.

PLEMENO MĚSÍCE ( Paint Horse )

Tobiano - 2. místo získal Banjo
Overo - krásné 1. místo a náš Windtalker!
Stallions - 3. místo náš Windtalker
Gelding -
1. místo získal Bajno
Showing On Halter -
Trea nám vyhrála 1. místo!


OVERALL RESERVE TO RESERVE CHAMPION - Naše Ruffian! Wow tak to jsme vůbec nečekali!


Vypsané jsou jenom umístění koní do 3. místa, ostatní ne. Jsem hrozě šťastná za takovéhle krásné umístění a především děkuji Lin, že tuto skvělou soutěž uspořádala a skvěle zorganizovala! Jsou to jedny z nejlepších úspěchů našich koní. Také gratuluji ostatním umístěným a soutěžícím!

Novinky 25. 2. 2o1o aneb FFR – Breeders Trust 2010

25. února 2010 v 20:24 | CoF* |  Noviky z ranche
  • Zaprvé, chtěla bych moc poděkovat App! Jelikož nás ranch nominovala do Breyer Ranch Roku 2010 a momentálně budeme vyplňovat prac. list do 3. kola.
  • A zadruhé... bych taky chtěla poděkovat App, že našemu ranchi dala úžasný titul Flying Foal Ranch - Breeders Trust 2010 !! Opravdu moc děkujeme a moc si tohoto ocenění vážíme! Ocenění jsme si zasloužili hlavně kvůli našemu novému PS hřebci Shahcolatovi :) Jsem neskutečně šťastná, že nám už takhle od začátku dělá radost. A co teprve, až přijede kobylka...
  • Včera jsem také odeslala balíček Lin s MM a dvěma ohlávkami za soutěž. Sii mi dala adresu včera a dneska jsem vůbec neměla žádný čas odnést obálku na poštu :( Tak snad zítra jí pošlu :) Bohužel to je pátek a tak přijde asi až v pondělí...
  • Jinak, chtěla bych se také rozepsat na téma SR. Jelikož opravdu nechci mít za povinnost chodit ke svým spřáteleným ranchům, jen protože jsme SR. Určitě jste si všimli, že já nejsem zrovna moc komentáře schopný člověk, většinu článků si přečtu, ale nevzmůžu se na komentování... Za tohle bych se chtěla omluvit, ale prostě jsem taková, hodněkrát jsem se snažila něco s tím udělat, ale vždy jsem skončila tak u 3 komentářů. A k tomu, když si říkám, že musím objehnout SR se mi to ještě více zhnusí. To slovo musím mě tam děsí. Proto jsem se rozhodla zrušit rubriku spřátelené ranche a změnit jí na oblíbené ranche. Nechám si tam všechny, já SR nikdy nemazala a ani v tom nemíním pokračovat. Nechci po vás, mích drahých SR aby jste si mě taky mazali, to opravdu ne! Jen změním název rubriky, to je celé ;)
Shahcolate :) Nakonec jsem zjistila, že mu ohlávka celkem je!

Co na FFR = 24 . 2. 2o1o - Jeden z významnějších dnů i s pořádným nadpisem!

24. února 2010 v 21:35 | CoF* |  Noviky z ranche

Ráno bylo jako každé jiné. Naskok jsem se byla podívat ve stáji. Bylo zase zataženo a holky akorát odváděli koně nachvíli do výběhu. V kapse mi ale zazvonil mobil a ozval se mi známý, který nám měl dovést koně. Říkal, že kobylka se zdržena, chytla menší kašel a tam nechtěli riskovat. Hřebce, že už prý veze a do večera by mohl být u nás! Musela jsem se usmívat určitě jako magor, naštěstí holky měli dost práce a nevšímali si mě. Škola byla rychlá a já už pádila domů. Nervozitou jsem si až do cca 18:30 okusovala nehty. Holkám jsem nic neříkala, taky nějaké tajemství jsem chtěla udržet. Nakonec se na cestě objevili světla a já nahnala holky do haly ať rozsvítí. Když jsem otevřela přepravník, nevěřila jsem vlastním očím. Z přepravníku na mě kulila své oči krásná štičí hlava s velkou lysinou. Pomalu jsem ho odvázala a vyvedla z přepravníku. Hřebec se rozhlížel kolem sebe a koulel očkama, ale byl tak nádherný... rychle jsem do dovedla do haly. Tam jsem nechala, ať se holky zpamatují z šoku. Ani jsem se jim nedivila, protože takového koně tu opravdu nenajdeme. Poprosila jsem sandy, ať ho podrží a makala pro foťák. Holky se už s ním seznamovali a ptali se, jak se jmenuje. Shahcolate Bey Ma. A opravdu jeho jméno na něj dokonale sedí. Je to nádherný hnědák s lehnými groši, odznaky na nohou a s lysinou. Věřím, že lépe jsme si vybrat nemohli. Měl tak ladné pohyby, dokonalou a vyváženou stavbu těla a ty oči... Je to moje láska na první pohled a nejkrásnější kůň, co jsem kdy na živo viděla. Jsem tak neskutečně šťastná, že to ani nejde popsat... Byl tak dokonale klidný, ale přitom bylo vidět, jeho čertíky v očích. Možná že na něho působila i dlouhá cesta, tak po dalších obdivných pohledů, jsme ho odvedli do volného boxu. Asi to s tím přeháním, ale opravdu se musím štěstím pořád usmívat! A to nás ještě čeká snad o víkendu příjest kobylky...

FOTKY:

Co na FFR = 22. 2. 2o1o

22. února 2010 v 20:35 | cofEerQa |  Noviky z ranche
Zdravím! Dneska by mohl být celkem obyčejný den. Ráno ještě než jsem šla do školy jsem se byla podívat, co se děje. Sluníčko právě vycházelo a byl opravdu nádherný pohled a osvětlené stáje. Nechala jsem holky s koníkama a makala do školy. Jen co jsem dorazila zase zpět s udělala svoje potřebné věci, už kolem mě poskakovala Sandy, že má skvělou novinu! Volali nám známí, kteří nám mají převést do Čech naše dva poklady! Říkala, že telefon zvedla jen tak tak před Ley, která o nich nic neví a dozvěděla se, že by tak za 4 dny měli přijet! Začali jsme se radovat jak blázni, Ley byla v hale, takže naštěstí nic neslyšela. Tak snad jsem teď nic nezakřikla a dorazí, moji dva milí v pořádku. Teď už vám mohu prozradit, že se jedná o jednoho úžasného arabského hřebce a jednu talentovanou Paint kobylku. Dnes jsem také prohlížela jejich pedigree a ostatní příbuzné a zjistila, že kobylka je příbuzná našeho Rica! Takže se nám taky schází rodiny :D Když jsem vám prozradila, že je příbuzná našeho Rica, už si můžete částečně představit jak asi vypadá. No je to opravdová krásna, teda aspoň pro mě. Jelikož jsem do té stáje - odkud oba máme - volala hlavně kvůli arabskému hřebci, nečekala jsem, že se nakonec objeví i tahle nadaná kobylka. Je ježděná jak pod westernovým, tak i anglickým sedlem. Těžko říci, pod kterým jí to sluší více, ona je nádherná i tak. Máme z nich opravdu upřímnou radost a doufáme, že se jim u nás bude také líbit :D Tak dost o nich a jak je momentálně u nás. Pořád stejně :D Ikdyž sluníčko se nám ukazuje už víc a sníh už také roztává. Ráno je to teda děs běs, ale sluníčko se činí a zachvíli je po ledu. Holky jezdí o sto šest, už by jsme zase potřebovali nějakou posilu. Ley dneska podala pár inzerátů, tak se snad někdo chytne.

Cof

půvabná Justýnka, fotka ze včerejška když vysvitlo sluníčko

Novinky 2o. 2. 2o1o

20. února 2010 v 18:55 | cofEerQa |  Novinky
  • Pilná jako včelička! :D Dobře to na mě 100% nesedí, ale za dnešek jsem udělala pár věcí. Škola mě už netíží, je víkend a já měla celý den na tvoření. Úplně jsem dodělala MM pro Lin! Až bude odjíždět, budu se s ním loučit s těžkým srdcem. Ano, až tak se mi líbí. Mezitím co usychal jsem se vrhla na ohlávku pro Sii. Dostala jsem nápad, tak jsem napletla a dodělám možná zítra, uvidíme. Nakonec jsem se pustila i do Sch dlouho stojícího u mě na stole, čekajícího na dodělání (pokud si pamatujete, před nějakou dobou jsem o něm psala). Udělala jsem si z něho náhradu za MM :D Ikdyž si moc podobní nejsou, představa vypadá taky skvěle tak si jenom počkat na výsledek :D Základovku už měl, dodělala jsem fleky (ani nevím kolik jsem mu dala vrstev! a to jsem s nimi ještě neskončila), hřívu, čekají ho očka, kopýtka, pastelování a nesmím zapomenout na dun znaky ;) Zítra se musím dokopat fotit, po dlouhé době :D Mám už absťát, ikdyž si myslím, že za tohodle počasí toho moc nevzejde... :/ Dodělám snad ohlávku pro Sii a Lin, až je budu mít tak se snad příští týden (spíš víkend - v týdnu nemám moc času) vrhnu na něco co mě napadne (týjo takovou se neznám! Jsem až moc pracovitá - na mě!! :D)

Novinky 13. 2. 2o1o

13. února 2010 v 17:57 | cofEerQa |  Novinky
Dlouho jsem přemýšlela, jestli napsat novinky z ranche nebo obyčejné. Ale zas tak moc se toho na ranchi nedělo, tak píši klasiku :)
  • Australák je hotový a já jsem z něho taky hotová. Piplala jsem se s ním jak blázen a nevzešlo z toho nic extra. Dneska jsem dokončila poslední úpravy a nafotila ho - fotky jsou dole
  • Další věs co jsem za dnešek stihla bylo namalování Mini Whinnieska pro vítěze soutěže :P Jsem s ním celkem spokojená, dokonce mě to i bavilo víc než malování SM nebo Sch. Nevím proč, ale je to tak. Musím se přiznat, že jsem měla občas problém se zaostřením na koníka (mým okem ale foťák taky měl menší problémy). Můžete mi ještě říct, který blázen se piplá u MM s rybími očky?? Kdo jiný než já. Právě s tím jsem měla menší problémy a mrzí mě, že na fotkách to není moc vidět (chuděra vypadá jako by neměl uvnitř černou panenku - ale má jí tam!) Jinak je to krasavec každým coulem a jsem na něj pyšná, ale zachvíli pofrčí směr nový majitel :D
  • Dneska jsem měla nějaký plodný den. další co jsem stihla byla provazovka. Dělala jsem jí ani nepamatuju, takže jsem si osvěžila paměť a zjistila, že jsem nic nezapoměla. Jsem s ní taky moc spokojená, ale ani ta u mě nezůstane a pojede s MM :D
FOTKY:

Co na FFR = 11. 2. 2o1o

11. února 2010 v 19:19 | cofEerQa |  Noviky z ranche
Ahoojky! Tak po dlouhé době se vám takhle hlásím. Koníci se mají celkem fajn, ale už na nás de ponorková nemoc. Máme krásně vyšlapanou cestičku ze stájí k hale, trochu jdou vidět kopýtka k výběhům a ven. Je to pořád dokola, tak se co nejvíc snažíme koníkům i nám trochu zpestřit program. Také Sandy bude mít za chvíli narozeniny, tak vymýšlíme dárek. Vybrali jsme jí nový černý australák (australský kabát). Bude se nám skvěle hodit, má i pogumovaný povrch takže opravdu nepromokne. Jsem na něj moc zvědavá :D Počasí je pořád stejné, za večer nám zase "krásně" nasněžilo... Doufáme z plných sil, že se to příští týdny aspoň trochu zlepší. Očekáváme totiž 2 krásné koníky. Mělo to být překvápko ode mě pro holky, ale musela jsem to prozradit Sandy, jelikož má pár spolehlivých kontaktů v Americe, odkud koníci poputují. Neskutečně se na ně těšíme, budou určitě obrovským (opravdu vééélikánským) přínosem pro naši stáj. Taky se ale příšerně o ně bojím, aby se jim po cestě něco nestalo... Opravdu nechci nic zakřiknout. Pokud patříte mezi pár lidiček kteří o nich vědí, prosím vás aby jste nic neprozrazovali ani nijak nenaznačovali :D Ostatní pochybuji že je uhodnou :) A jak se mají naši koníci? Dost apaticky. Nejhůř na tom jsou asi dostihový kluci a Ruff. Na dráhu nemůžou a v hale jim cválání nestačí. Bojíme se na vyjížďkách je pouštět do trysku, přece jenom je plno zamrzlých louží pod sněhem a nevím co ještě dalšího, radši neriskujeme. Pravidelně kontrolujeme výběh před vpuštěním koní, protože ty blázni po něm lítají jak smyslů zbavení. Justa nám trochu kašlala, teď už je ale v plné síle, mashík opravdu pomáhá! :D


Breyer Paint&Appaloosa Horse Show || CELKOVÁ LISTINA VÍTĚZŮ

6. února 2010 v 22:32 | cofEerQa |  Soutěže
VYHLÁŠENÍ DEFINITIVNÍCH VÍTĚZŮ BREYER PAINT&APPALOOSA HORSE SHOW!!
- VE VŠECH TŘÍDÁCH

Breyer Paint&Appaloosa Horse Show || 2. KOLO - VYHLÁŠENÍ

6. února 2010 v 17:57 | cofEerQa
Takže jsem to nakonec stihla a v 17:00 jsem ukončila hlasování. Jak tak koukám, byl to opravdu boj. Vše proběhlo v klidu a já jsem moc ráda. Všechny diplomy, celkové umístění a ceny (moc se stydím, ještě jsem se ani nenapsala...). Tak doufám, že se vám budou aspoň líbit. Teď k umístění v 2. kole!

Novinky 5. 2. 2010

5. února 2010 v 14:09 | cofEerQa |  Novinky
Musím se vám všem omluvit, že zase nic nepíšu ani se tu neukazuji. Ale asi ve středu jsem se dozvěděla pro mě dost nepříjemnou (tohle je ale stejně moc slabé slovo) věc. Nemám teď náladu na nic, jsem pořád nevrlá takže nechci tady otravovat vzduch. Nálada se mi ale postupně a dost pomalu zlepšuje, takže jsem se rozhodla napsat i sem. Nevím kdy se vrátím na 100% ani nevím jestli se vrátím do toho správného normálu. Věděla jsem že určitě něco špatného přijde - měla jsem teď štěstí až moc - ale nečekala jsem že to bude až tak zlé. Ikdyž se to netýká přímo mě, stejně mě taková rána dost zasáhla. Nechci se tady už víc rozepisovat. Zítra je sobota a já bych měla ukončit soutěž... Vůbec nevím jestli tu zítra budu, jestli se sem vůbec dostanu. Budu se snažit a na diplomy a ceny pro vás si budete muset bohužel počkat. Ještě mi ani nepřišel materiál na ně, takže se budu snažit později.

Cof

Breyer Paint&Appaloosa Horse Show || 2. KOLO FREESRYLE REINING

1. února 2010 v 13:12 | cofEerQa

FREESTYLE REINING

Appaloosa&Paint Horse


1. soutěžící:
Tvoje přezdívka: Sii
Jméno tvého ranche/stáje: La Starshine Ranch www.siistarshine.blog.cz
Jméno koně: Quarterflash
Jméno jezdce: Peggy Carreyová

Breyer Paint&Appaloosa Horse Show || 2. KOLO HALTER - Paint Horse

1. února 2010 v 13:11 | cofEerQa |  Soutěže

HALTER

Paint Horse


1. soutěžící:
Tvoje přezdívka: Mazel
Jméno tvého ranche/stáje: ranch Zubří
Jméno koně: Windtalker
Jméno předvádějícího: Já (Mazel)

Breyer Paint&Appaloosa Horse Show || 2. KOLO HALTER - Appaloosa

1. února 2010 v 13:10 | cofEerQa |  Soutěže

HALTER

Appaloosa


1. soutěžící:
Tvoje přezdívka: Sii
Jméno tvého ranche/stáje: La Starshine ranch, www.siistarshine.blog.cz
Jméno koně: Quarterflash
Jméno předvádějícího: Andrea Tabbyová