STRÁNKY JSOU NEAKTIVNÍ

Březen 2010

Co na FFR = 31. 3. 2o1o - Satanka :))

31. března 2010 v 17:56 | CoF* |  Noviky z ranche
Ahoj! Už jsem vám delší dobu nepsala a tolik věcí se stalo! Nebo spíš jedna zásadní. V pondělí jsem si prohlížela inzeráty s koňmi. Koukala jsem hlavně po nějaké kobylce do chovu a rekreaci. Najednou jsem si všimla opravdu nádherné arabské kobylky. Krásná ryzka s odznaky, několikanásobná mamča, prodej spěchá. Byla přiložené i fotografie a já jsem se do ní hned zakoukala. Zavolala jsem na číslo a už v úterý si jí prohlížela na živo. Byl o ní opravdový zájem, majitelka by se jí nikdy nevzdala, kdyby nemusela. Jelikož vždycky chtěla sportovní stáj, chovná kobylka jí už byla na nic. Říkala jí Satanka. Tahle přezdívka se k ní moc nehodí, je klidná, někdy náladová, pod sedlem ale anděl (samozřejmě jí ale není cizí, když ji někdy vyhodí z kopýtka :) ). Celým jménem je Satiiah Bint Mayanes - z toho Satanka/Sata. Nakonec jsme s Mel odjeli a večer byli v pohotovosti, kvůli telefonátu. Naše čekání se vyplatilo a hned jak začal mobil zvonit, už jsem se k němu řítila. Moje radost se nedala popsat a je jasné, že se stala Sata naším novým přírůstkem. Dnes odpoledne k nám dorazila. Pro holky to nebylo moc velké překvapení, Mel která se mnou jela Satu okouknout jim to hned vyzvonila. Když jsme uslyšely zvuk motoru, poslala jsem Ley ho haly, Sandy byla s Firem venku (měla smůlu :D) a Mel se už řítila k přepravníku. Nechala jsem jí vyvést Satinku a sama jí pozorovala. Majitelka si jí k nám přivezla sama, chtěla se ujistit, že půjde do dobrých rukou. Tak jsem jí zrychleně provedla postájích a pak už jsme se loučili. Cestou jsem si vzala foťák a pospíchala do haly. Holky se kolem ní točili a Sata se nechávala okukovat. Mel mi jí provedla před foťákem a teď už Satanka klidně odpočívá v boxu po dlouhé cestě. Už se moc těšíme na její první hříbátko u nás :)))

FOTKY:

Celebrating Live Show

28. března 2010 v 17:41 | CoF* |  Novinky

Ani jsem se nenadála a už je za námi... Jsem strašně ráda, že jsem na CLS byla, užila jsem si to moc :))
Nevím, co kdy v kolik začlo - proto nepíši časy.

Vyrážet jsme měli v půl 1 (dobře nějaké ty časy si pamatuju) od nás. Nakládali jsme krabice a přesně na čas přijela kiki.mich. Takže se jenom přelodila k nám a mohlo se razit. Cesta byla celkem v pohodě, až na ten déšť. Lilo jako z konve, ale jak jsme se blížili počasí se zlepšovalo.
Přesně nevím, v kolik jsme dorazili, ale bylo to něco málo před 2 hodinou. Vyplazili jsme se ven, přivítali a šupajdili nahoru :D Krabice jsme si daly na stranu a šli se podívat na ostatní koníky a popovídat s holkama. 
Pak se mi vše slejvá. Koníky jsem si vybalila, jen zlata (PS) nechala schované. Pak se fotili, fotili koníci na stolu. Lin si pak vzala slovo, představila nás a nikdo se nesmál!! :D - proč by taky měl, že jo. Pak se zase fotilo, povídalo a připravovalo na výstavu. 
Výstavu zahájili arábci. Sešla se tam nádherná CL Hucka, a to Polaris, můj Nut a Al Jamálek. Následovali plňasové, westerňáci, teplokrevníci, chlaďasi, ostatní a hříbata. V Performance byli nakonec všechny 3 kategorie: anglie, western a racing.
Po výstavce se všichni vrhli na obchůdky. Jelikož já blbá neměla peníze (já věděla, že na něco zapomenu) a Lin byla tak moc hodná (dííky moc) že mi tu dvacku na ohlávky od Iv půjčila :)) Samozřejmě jsem jí je hned co pro nás přijeli rodiče vrátila.
Obchůdky tam zůstali celkem dlouho a já už stepovala u krabice :D Jak se obchůdky sklidili já přinesla Čokiska s Leou. Holky fotili, fotili a já ještě přinesla k Leušce Vanilku - na ukázku, kdo je větší autobus :))) K Čokisovi ještě Lin přifařila Maisinku - kdo ví, co z toho bude :)))) Po chvíli jsem koníky schovala zpátky do krabice a šlo sen a vyhlášení. S Vanilkou jsme obadili 2. místo v teplokrevnících a s Ruff 1. místo v racing. Pak se šlo na koníky. Holky si jezdili a my ostatní si povídaly. Asi za půl hoďky přijeli rodiče a já s kiki jsme se rozloučili a jelo se dom. S kiki jsme ještě chvíli počkali, než pro ní přijedou rodiče, kiki se zase přelodila a já si odnesla koníky a dobrou náladu domů.

CLS jsem si opravdu užila a myslím že nejsem jediná :)) Jsem moc ráda, že něco takového Lin uspořádala a doufám, že ještě uspořádá :)))

FOTKY:
© Cof

Novinky 23. 3. 2o1o - Nedočkavé :))

26. března 2010 v 22:45 | CoF* |  Novinky
Ani nevíte jak nedočkavé novinky :))) Jsem jak na trní, na jednu stranu se na CLS nekutečně hrozně moc těším, ale na druhou se bojím, že určitě něco zapomenu... Třeba kiki.mich :D Ne tu ne. Koníci jsou už v plné polní, zabalení v bublinkách :) Jelikož se znám, tak stejně zítra nebudu stíhat. Nakonec se mnou opravdu jede 7 koní a to: Nut, Just, Gamin, Vanilka a Ruff. Všichni tito do výstavky, plus Čokísek a Leuška ukázat se. Čokis ještě není u nás plemeník, rozhodla jsem se zahájit jeho kariéru na nějaké akci, takže na CLS :)) Neskutečně se na vás všechny těším, budu tam hlavně kvůli vám všem. Jsem jak na jehlách a hrozně mě to štve :D Nechápu, jak jsem dneska přežila školu, zkoušení a testy a žádné pětky na obzoru :D Pořád přemýšlím, jestli jsem něco zapoměna... Určitě jo... :D Snad jen ohlávku pro Vanilku, chuděra žádná jí není, ale mám jich pár (asi 2 :D) do zásoby, kdyby jí nebyla ani žádná nová. Uvidíme :)

CLS zdar!!
© Cof
Pozdrav od Čokise :) Těší se na vás moc!

Foto || Aimer Vanilla de Soleil

22. března 2010 v 20:39 | CoF* |  Fotogalerie
Přináším slíbené fotky Vanilky. nejdřív jsem myslela, že jich je málo, ale nakonec vám udělám radost :D Jsem s nimi celkem spokojená, i když jich není moc - opravdu málo. Příjemné pokoukání!
© Cof

Novinky 21. 3. 2o1o

21. března 2010 v 21:34 | CoF* |  Novinky
  • Ano zase. Ale tenhle víkend jsem nějaká "plodná" :D Tak fotograficky, tak i jinak :D Udělala jsem ohlávku na Ruff/Rags Meei. Ale nechám si jí do CLS, trpím akutním nedostatkem ohlávek ... A pak jsem převazovala parellky. Následně jsem fotila Ruffinku s ohlávkou a bez ní a vzala jsem na focení i Rica, kterého moc nafoceného nemám. Tak mám konečně nějakou zásobu fotek do článků, ale není jich tolik na samostatný článek, takže vám zatím nic neukážu :P :D
  • A konečně máme 1. potomka našeho koně na jiném ranchi! Majitelem hřebečka je Lanya a jeho otec je náš Kobřík. Je to opravdu krásný repaint - fotku dodám co nejdříve!
  • Ještě jsem chtěla napsat, že jsem Čokiska přihlásila do jeho 1. soutěže. Je to Arabian Show u Welly. Teď se jen čeká, než se ještě přihlásí pár lidí. Vybírala jsem z jeho posledních fotek které se mi celkem líbí, tak snad i porotě budou :)
© Cof
Mě se ta fotka prostě líbí :D Ruff focená dnes (proti "sluníčku") s ohlávkou + nový (a snad stálý)
podpis mých fotek :)

Novinky 2o. 3. 2o1o

21. března 2010 v 10:03 | CoF* |  Noviky z ranche
  • Ahooj :D Píši ještě včerejší novinky - včera jsem už pak nestíhala :) A chtěla jsem napsat i něco, co není k ranchi. Včera jsem byla celý den na chatě a byla jsem utahaná jak kotě - zajímavé je, že jsem tady seděla do 12 :D Pomáhala jsem našim na zahradě (sázíme, sázíme :D), fotila, malovala, fotila a fotila :D
  • Dopoledne jsem chtěla nafotit ty dostiháky na vyjížďce. Byl to boj (jako obvykle), ale nic se nevyrovná mojemu minulému focení Lei a Vanilky. Jelikož Lea není zrovna dvakrát stabilní model, pěkně jsem si zacvičila. Koník se začíná kymácet, já provádím výpad po něm a v tu chvíli se ale foťák nebezpečně přibližuje zemi. Takže prostě "sranda". Dneska to nebylo tak drastické - snad jen to, že jsem na sedlu (tomu dostihovém, co jsem dělala) urvala třemy.
  • Odpoledne jsem malovala a ještě fotila. Vzala jsem si kromě Ruff, Barba a Smarta i Čokise a Vanilku (na jejich fotky jsem docela pyšná). Nevím, jestli si to slunce na mě zasedlo nebo co, ale fotím, fotím sluníčko zalezlé tak si řeknu, že to nemá cenu a jdu malovat. Maluju, maluju a sluníčko samozřejmě vyleze. Tak popadnu foťák a koně, barvy nechám otevřené - jak spěchám - a řítím se ven. Vyfotim asi tak 3 - 4 fotky a sluníčko zaleze... Taky ohromná "sranda"
  • Ale aspoň jsem namalovala 1 koníka. Je to MM (zase...) pro Lin k narozkám (takovej malej dárek, musím ještě něco vymyslet). Nejvíc zabrat mi dalo chytit barvu. Jelikož tohle mi fakt nejde, chytit ryzou bylo teda něco... Ale nakonec se jakž takž povedlo a flaxen chestnut frame overo klisnička je na světě :) Dávám vám fotku.
  • Chtěla bych ještě nějak upravit stránky. Hlavně menu, to se mi nelíbí :D Tak snad mě něco napadne. Přidala jsem tam odkaz na plemeníky, nevěděla jsem kam je frknout, tak jsou takhle nahoře.
© Cof

Co na FFR = 2o. 3. 2o1o

20. března 2010 v 20:56 | CoF* |  Noviky z ranche
Musím říct, že jsem štěstím bez sebe, protože je už konečně opravdové jaro! A jelikož je dneska první jarní den, rozhodly jsme se s holkama na vyjížďku s dostiháky. Já jsem se účastnila jako pozemní doprovod a fotograf, Ley si vzala Ruff, Mel Smartíka a Sandy se rozhodla si zkusit si pořádného dostiháka a vzala si Barba - třemeny si ale nezkracovala tolik co holky, přece je jenom zvyklá na dlouhatánské třmeny. Konící se skvěle protáhli, sluníčko nám nevylezlo (a já byla naštvaná, protože jsem na něj spoléhala), foukal vítr, ale bylo krásně teplo. Ruffian trochu vyváděla, Barbaro od ní dostal pár mířených kopanců :) Ale všichni se udrželi, mě nepřeválcovali takže moc krásná vyjížďka. Dál se den vlekl jako každý jiný, já ještě na louce vyfotila párkrát naší slaďoučkou Vanilku, miluju jí čím dál tím víc :D Čokis byl dneska trochu nepříčetný, začíná mít nálady jak "celebrita" :D To nevím, jestli teda nějaké ohlávky dostane, když se bude takhle chovat... :D

© Cof

Novinky 15. 3. 2o1o

15. března 2010 v 18:23 | CoF*
Nestíhám! Nestíhám vás ani pozdravit. No, možná trochu přeháním, nestíhací období mám už cca půl roku, ale co se teď děje to netuším. Minulý týden jsem měla prázdniny a byla jsem tady pořádně? Nebylá... Já nejsem žádný moc sportovně nadaný člobrďa... no dobře jsem líná. Ale ten týden mi nějak moc rychle utekl... A jediné, co mě na tý zimě baví - a co jsem taky skoro celou dobu dělala - je lyžování. Taky je to jediný sport, který mě opravdu hrozně baví (když nepočítám koně ;)). To znamená, že jsem ani nefotila, ani nemalovala ani nic jiného nedělala. Mám hlavu plnou nápadů, ale co s nimi, když je člověk líný? Já se prostě do všeho musím nutit. Většinou se nutím, nutím až to dělám na poslední chvíli - můj styl :D Pak tu mám něco pro Lin. Něco je v podobě MM, ale nad barvou visí otazník - ? . Doufám že seženu ty Sněhulky, jinak se na CLS nedostanu ... Úkol jsem dostala od Meei (jak se ksakru píšeš?) - ohlávku... Aspoň je dokopu koupit další stužky atd. Se zase rozepisuji se svými "problémy" ... No nic, jdu makat
Chtěla bych ještě něco naposledy...

12. března 2010 v 17:29 | CoF*
Chtěla bych ještě něco naposledy k tomu, co se teď děje. Nikdy jsem neměla v úmyslu se s nikým hádat. Jak jsem psala, jsem dost nekonfliktní člověk, snažím si zachovat neutralitu, ale i ta moje má své hranice. To co jsem napsala jsem nemířila na nikoho konkrétního. Ani na kiiki ne. Nechtěla jsem aby se z toho vytvořila taková hádka. Možná spíše dohadování a vyměňování názorů, bych řekla. Jsem ráda, že se mnou tolik lidí souhlasí v názoru na kopírování. Jsem celkově ráda, že jste vyjádřili svoje názory. Ale opravdu jsem nechtěla aby si ten můj článek nikdo konkrétní bral na sebe. Neměla jsem v úmyslu nikoho urazit nebo cokoliv jiného. Neměla jsem v úmyslu vyvolat takovouhle hádku. Ale za tím, co jsem napsala si stojím. Možná, že si pár z vás uvědomilo, jak to tady doopravdy je. Každý je trochu sobec, každý někdy závidí, každému je někdy něco líto. Mě to líto bylo. Ale není to nic, co bych nepřešla. Všimla jsem si, že z toho vzniklo to, že já se s tím nemůžu vyrovnat. Nevím proč bych nemohla. Psala jsem jen, co jsem v tu dobu cítila a to se samozřejmě změní. Chtěla bych to uzavřít - teda u sebe, ostatní ať si dělají co chtějí. Nebudu se do ničeho už vměšovat, protože začíná to jít mimo mě. Někteří lidé to asi špatně pochopili - já nevím - a trochu překroutili to, co jsem tím, že jsem napsala ten článek myslela. (snad tu větu pochopíte :D)

Momentálně nevím co mám psát za články... takže možná tu chvíli žádné nebudou. Pokud by se ale nenašli někteří, kteří by mi vnukli nápad ;D

Novinky 1o. 3. 2o1o

10. března 2010 v 20:13 | CoF* |  Novinky
Ahoj! Zase píšu a už konečně přináším fotku Paintíka. Bude se jmenovat Vanity Fairy Sinead (Horseen, pokud to vadí, nemám problém ho přejmenovat ;) ) Vlastně chtěla jsem se tu trochu vypsat. Už dlouho o tom přemýšlím a zjistila jsem, že mě to s prominutím sere... Já nesnáším kopírování, ať už fotek, nápadů, jmen, designů atd. Vždycky jsem se snažila být milá, říct tomu určitému člověku slušně, ale postupem jsem na to začala kašlat. Co já bych pořád do vás hučela, že to jsou moje fotky. Stáhnu všechny svoje fotky z flickru, mám nějaké i na deviantartu a když budete nějaké moje fotky chtít, řekněte si o ně buď na e-mail nebo ICQ, prosby v komentářích ignoruji! Pokud se to nezmění, nemám problém z toho udělat trošku větší pozdvižení, protože tohle mě opravdu štve. Proto se já snažím používat v článcích je svoje fotky, protože znám ten pocit, když si vaší fotku někdo jen tak přivlastní... Samozřejmě já bych se asi taky neptala někoho, kdo bydlí na druhém konci světa, ale aspoň ten přímý odkaz (samozřejmě fungující) a kdo fotku fotil... Ale když já bydlím tady v Čechách, mluvíme stejnou řečí nevidím problém, proč byste se mě nemohli zeptat...
Další nad čím přemýšlím je, proč je tu najednout ta PS "horečka" ... Nevím jestli za to můžu já, ale pochopte, jsem taky jenom člověk a to sobectví ve mě trochu je. Tak se nedivte, že mě to štve, že já jsem vlastně všechno obstarala sama, sehnala lidi, kteří tomu rozumí víc než já, ale většinu z objednávky jsem dělala sama. A pak najednou tohle... Já vím, že to není moje věc, ale prostě mě to vnitřně štve, to pochopte. Obdivuji App, že to vydrží, že to prostě přejde, když někdo říká: jůů ten je úžasný, toho bych taky chtěla! Snažte se mě pochopit prosím... Opravdu nevím proč se to stalo až teď, když já nejsem první kdo tady má PS... Chci jen připomenout, že takhle to prostě já cítím a nechci nikoho ovlivňovat nebo něco zakazovat! Moc by mě zajímali vaše názory na tohle.


Novinky 9. 3. 2o1o

9. března 2010 v 18:54 | CoF* |  Novinky
  • Ahooj! Tak se Vám hlásím :) Konečně jsem se i já dočkala svého týdnu volna - jarní prázdniny, jupíí :D Musím ale říct, že mám pořád co dělat. Prostě nabitý program. Musím se pochlubit, že jsem teda dodělala toho Sch Paintíka :P :D Je takový nevšední, nechytla jsem barvu zrovna podle představ, ale i tak se mě líbí. Zítra jsem zase celý den pryč, v pátek taky a tak mám volný jen čtvrtek a víkend :D Painta nafotím někdy v budoucnu :D
Omluvte krátké novinky, razím pryč :D

Foto || Vanilka a Lea

7. března 2010 v 19:27 | CoF* |  Fotogalerie
Přináším pár fotek z dnešní odpolední vyjížďky. Mel si vzala poprvé na vyjížďku svojí Vanilku a Sandy ji nauzdila Leu - bez sedla. Všechny holky si to užili, doufám, že se budou slunečné fotky líbit :)

Nutcracker Prince

7. března 2010 v 18:46 | CoF*

Ideal

7. března 2010 v 18:46 | CoF*

Idocus

6. března 2010 v 21:56 | CoF*

Ethereal Fire

6. března 2010 v 21:01 | CoF*

Mon Gamin

6. března 2010 v 20:34 | CoF*

Co na FFR = 3. 3. 2o1o - Vanilka

3. března 2010 v 20:45 | CoF* |  Noviky z ranche
Zdravím s dalšími novinkami. Hned ráno, jak jsem vstala jsem se šla podívat do stáje. Holky měli všechno obstarané a připravovali si koně na tréninky. Měla jsem totiž od 9 tak jsem si mohla konečně pospat. Podívala jsem se na všechny koně v boxech. Z Belle začíná být už velká kobča a tak jí brzy začneme obsedat. Holky s ní pracují už dlouho ze země, zkoušejí zatěžovat záda a vše zvládá v pohodě, pravděpodobně to bude skvělý rekreační koník.
Když už jsem chtěla vyrazit do školy, zazvonil telefon. Běžela jsem ho zvednout a volala Mel. Že prý přijede cca za hodinu - hodinu a půl. Vyřídila jsem to holkám a rychle šla na autobus, pěšky bych to už nestihla.
Když jsem se přiřítila odpoledne zpátky do stáje, slyšela jsem holky ve stáji. Povídali si s Mel a stáli u boxu, který býval dřív volný. Přišla jsem rychle k nim, pozdravila se a nakoukla do boxu. Tam stála ta klisnička. Pozorovala, jak si povídáme a někdy se shýbla pro kousek sena. Mel nám vyprávěla o její minul stáji a jak přišla k mladičké Vanilce. Celým jménem je Aimer Vanilla la Soleil, zkráceně Vanilka. Celkem nás to rozesmálo, za chvíli tu budeme mít celé cukrářství. Vanilka se zdála být celkem čilá a tak jsem se zeptala, jestli nechtějí jít s ní do haly. Tak jsme šly :D Mel Vanilku odvedla do haly, sundala jí ohlávku a nechala jí pobíhat po hale. předvedla nám svoje nádherné chody, Mel věří že z ní bude skvělá sporťačka :D Jsou jí 4 roky a na překážkách se ukazuje moc dobře a Mel doufá, že bude startovat ve všestrannostních závodech. Vzala jsem si i foťák a párkrát (opravdu párkrát) vyfotila. Přeji příjemné pokoukání ;)

FOTKY:

Co na FFR = 1. 3. 2o1o

1. března 2010 v 22:08 | CoF* |  Noviky z ranche
Další novinky ze stáje :) Ráno jako každé jiné, na chvíli i svítilo sluníčko, ale v poledne začalo foukat jak blázen a zase se přihnaly mraky. Bylo ale pořád teplo, takže z 1. tréninku Čoka nesešlo a pozdě dopoledne šel s Ley ven! Byl trochu vykulený, takže jenom krátce pod sedlem a pak domů. Zato Lea má energie na rozdávání. Je tak neuvěřitelně optimistický koník, pořád živá a spolupracuje úžasně. Uvidíme jaká bude pod sedlem, naplánované to máme na čtvrtek a v hale. Shah bude taky co nevidět přidám do plemenné knihy! Budeme moc rádi, kdyby jste jeho služeb někdy využili, jiný tady už není a nikdy nebude.
Taky nám přišla zpráva od Mel, že přijede později. Zítra to už s kobylkou nestíhá, takže snad ve středu nebo ve čtvrtek by měla přijet. Moc se na ně obě těšíme, konečně další posila.

FOTKY: