STRÁNKY JSOU NEAKTIVNÍ

Listopad 2010

Foto || Jurášek

28. listopadu 2010 v 19:22 | CoF* |  Fotogalerie
V pátek přijel k nám a přivezl sebou i sníh. Takže automaticky je to Jurášek :)) Popravdě se mi to moc nelíbí, ale sedí to na něj skvěle.

A o kom mluvím??

Škola

19. listopadu 2010 v 16:24 | CoF* |  Novinky
Vím, už trochu otřepaná fráze.Není čas kvůli škole... Ale co se dá dělat, když je to pravda. Musím makat na známkách, teď mám na hraně i vyznamenání, což by mi výběr škol dost ztížilo. Do konce listopadu musím nafotit, vybrat, vytisknout (ne jen tak na papír, ale dojít si do profi tiskárny, nakoupit papíry...) fotky na střední, plus uhánět učitelku, aby mi napsala vše potřebné... A to všechno do konce příštího týdne. Budu štěstím bez sebe, až udělám v lednu talentovky a nebudu mít už další potíže s výběrem gymplů nebo škol.

Ke škole se přidalo i chození do stáje, kde trávím víkendy. Většinou sem po víkendu tak ztrhaná, že každé pondělí zaspím.

A přiznám se vám, že na hoooodně dlouhou dobu končím se Stounem a vším tím objednáváním z Ameriky. To, že mi minule Stouni přišli po více než měsíci bych skousla, ale že si dovolí poslat jen jednoho koně (k tomu poškozeného), když si odebrali peníze za oba je vrchol. Myslela jsem, že je to firma na úrovni, ale tohle by se teda opravdu stávat nemělo. Na "paragonu" byli napsaní oba koně, ale oni si druhého jen tak škrtli a poslali jen jednoho - to znamená zase znovu domlouvání po e-mailech...
Měla jsem v plánu si příští rok pohrát s Ebay, vydražit si nějakého staršího koníka. Ale toho se na dlouhou dobu vzdám, tak jako Stounů. Nechci řešit problémy, jestli se někde ztratí, jestli mi je vůbec pošlou, v jakém stavu dojdou... Jsou to hrozné nervy a pak zklamání.

A tešte se na lepší fotky. Minulou neděli jsem měla takovou rádoby konzultaci nad fotkami, které budu posílat na střední. Nakonec jsem se s nima domluvila foto výlet na tuhle neděli + budu možná fotit jeden koncertíček (jen 2 kapely, místnost pro 50 lidí). Mám vymyšlený nový dárek k Vánocům - UV filtr na objektiv, takže zbohem modrá barvo tam kde nemáš být! :))

vidíte ten modrý "stín" na hřbetě? to je vono, proklatý UV stvětýlko co očkem nevidíte
© Cof

A ne, fakt si nestěžuju, mám úplně pohodový život :D

Novinky 31. 1o. 2o1o - Návratné?

9. listopadu 2010 v 18:29 | CoF*
Kéž by :)) Poslední dobu, co jsem tu nebyla, jsem na blog neměla náladu ani nápady co psát. Nějaké zbytečné tlachání mě prostě psát nebaví, nové fotky nebyli a nové modely taky ne.
Chtěla bych to trochu změnit, zase mi to začíná chybět. Byla jsem po opravdu dlouhé době fotit a tak jsem si vzala sebou pro radost Čokiska, protože ten vypadá na každé fotce dokonale.S/D List je také aktualizovaný. Někteří koníci našli nové rodiče a potomky. Víc si můžete přečíst zde.

Jináč, mám teď dost starostí se střední. Nafotit nějaké obstojné fotky bude asi to nejlehčí... 


A co ranch?

Ani my nebudeme chybět na CBG. Všichni se snažíme to tolik neprožívat, koně nestresovat, ale co je to platné. Většina koní chodí už pěkně chlupatá, narozdíl od těch pár vyvolených sporťáčků, kteří jsou vyholení a s dekami se prohánějí ve volných chvílích po výběhu. 
Pro každou disciplínu máme vybraných několik koní. Už vícekrát se nám tento způsob vyplatil, protože nikdy nevíte, co se s koněm může stát. Chodí pravidelně trénovat a někteří jsou už krásně svalnatí. 

Pro Horsemanship máme vybrané 2 - 3 koníky. Riotka a Sandy se uvolila s Ricem. V této disciplíně není moc co rychle nového trénovat, spíše se hodně procvičuje a prokládá se to hrami. Oba má na starosti Sandy, která s některým pojede na soutěž. Další neznámá je náš nový koník. Je to velmi chytrá kobylka, ale není u nás zas tak dlouho, aby už soutěžila.

Drezuru vynecháváme. Naše stáj je jeden z pořádajících, bude posuzovat nakonec porota. Doufáme, že všechno pojede jak na drátkách.

Para-Drezura je taky taková neznámá. S největší pravděpodobností jí nepojedeme, koně jsou, jezdci ne.

Na Cross Country se těšíme snad nejvíce. Ideal je jasná jednička stáje, kvůli němu jsme našli na vytvořili kratší crossovou dráhu. Částí se jezdí vyjížďky, část jsme upravovali a dalo to pěkně zabrat :)) Jako náhradník ... Nemáme nikoho :D

Western Reining. Nemáme žádného speciálního sportovního westerňáka. Někteří jezdí už jen rekreačně, někteří se prostě pro reining nehodí. Rico by měl nějaké ty vlohy, ale už tak má dost práce. Zbývá nám chuděrka Leah. Ve westernovém jí to neuvěřitelně sluší, na páce tolik netáhne a dokonce se i víc uvolní. Posílali by jsme jí tam neradi, ale co zbývá.

Parkur si okamžitě zamluvila Mel s Vanilkou. Je to mladá kobča s málo zkušenostmi, ale Mel jí hrozně věří a všechny nás nakonec ukecala. Náhradníka dělá Gamin.

A Endurance. U toho se strhla největší hádka. Koní kteří by mohli máme až moc, ale chybí nám ten opravdu dobrý. Čokise jsem hned zatrhla, je to pro mě poklad, vyzkoušel si toho už moc - je z Texasu, takže se účastnil i westernových soutěží a ne špatně. Sata taky vypadává, má povinnosti a k tomu je to hlavně chovná klisna. Nutík je spíš stylař, vysoké chody, ocásek nahoru to by moc kilometrů neuběhl. Z arabů nám zbyla malá Justýnka. Trénuje jak divá, denně nachodí několik desítek kilometrů (krom volných dnů) a kupovidu neprotestuje a pracuje jak hodinky.

Poslední disciplínou je Bega-Cross. Nakonec se nám poštěstilo a máme ve stáji svého prvního a jediného tažáčka, Nuttela. Do postroje ho teprve navlíknem, ale zatím je to zlato.


no co, píšu jednou za x týdnů, tak se musim vypsat :))