STRÁNKY JSOU NEAKTIVNÍ

Květen 2011

CBG Drezura - Výsledky

23. května 2011 v 16:16 | Cof |  Soutěže

Musím říct, že rozhodnutí bylo pro mě opravdu těžké... Myslím, že o to težší, že se vás sešlo pouze 6.
Původní druhý porotce mi to na poslední chvíli odřekl, naštěstí jsem našla náhradu :)) Na jeho obhajobu, proč takové body - o modely se vůbec nezajímá, k focení se dostane tak maximálně na dovolené ale ke koním má celem blízko. Porotce ani nikoho z vás nezná a hodnotil pouze podle svého úsudku.


Neposlali foto/vyloučeni v tomto kole: Steeple, Jana Š., Wella, Bebetka


Soutěžní dvojceMajitel1. Foto - Závod2. Foto - TréninkBody od 2. porotceCelkemUmístění
RO Espiolo Cyprus a Jenna Be
liška


5b
17b

RP Brilliant Winters Embrace a Katie Wealesová
kiiki
15b
33b
2. místo
Rond Noire a Lisa Bryanntová
Koník
4b
22b
3. místo
RKS Templado a Mia Mayfairová
Horseen
17b
35b
1. místo
WW Umenno a Linda Montgomeriová
Sii
4b
21b


RSP Figaro a Andrea Green

Silvera
3b
18b


liška - Fotky mají velmi příjemné světlo. Úplně vidím, jak tahle dvojce piluje své už tak skoro dokonalé figury při zapadajícím slunci. Ale pořád tomu něco chybí a na první místo se tyto fotky nedostanou. Když jsem je poprvé viděla nevěděla jsem, která fotka je ze závodu a která je tréninková. Škoda, protože výstroj je moc pěkná a jezdec a kůň taky.
12b

kiiki - Fotky se moc povedly. Světlo je opravdu hezké, kůň úžasný, výstoj, jezdkyně a úpravy taky ujdou :)) Možná bych tam šoupala aspoň jednoho přihlížejícího... Celkem dlouho jsem nad nima přemýšlela, nakonec dávám tolik bodů.
18b

Koník - Tyhle fotky se mi opravdu líbí. Samé detaily, hlvně soutěžní fotkase mi moc líbí. I když je focená uvnitř s minimem světla, ty detaily to hned vyváží a přijde mi ze všech fotek s největší soutěžní atmosférou. Fotka z tréninku je taky úžasná. Škoda focení koně jen z jednoho úhlu, ale chápu, že si musela vybrat tu nej fotku.
18b

Horseen - Tak tady asi není co vytýkat. Všechno jak má být, výstroj naprosto úžasná, jezdkyně taktéž. Tréninková fotka má moc pěkné světlo, u závodní by stačil změnit směr focení - sluníčko za zády, ale chápu, že někdy to prostě nejde.
18b

Sii - Fotky Sii jsou moc pěkné. Detaily se mi líbí, jen jsem zase skoro nepoznala nějaký větší rozdíl mezi fotkami. Výstroj se mi líbí i kůň je moc pěkný. Možná bych k soutěží fotce přidala aspoň jednoho nebo dva přihlížející.
17b

Silvera - Fotky jsou pěkné a povídání k nim taky :)) Tréninková fotka je moc povedená, nějaké detaily by přidaly bodíky ale i tak se mi líbí.
15b

CBG Drezura - shrnuté Info

12. května 2011 v 16:22 | Cof |  Soutěže
"Opakování matka moudrosti," a také "Připraveným štěstí přeje." :)


Ráda bych Vám dala pár rad, co budu u vašich fotek hodnotit a jak si nějaké bodíky zajistit a vyvarovat se ztrátám :) Taky se shrnu, co mi kdy máte poslat a jak bych si průběh představovala.


1. FOTKA - Je kůň, jezdec, drezurní výstroj, drezurní oblečení, jízdárna, diváci a soutěžní atmosféra. Prostě fotka ze soutěže. Doufám, že nějakou tu kreativitu máte, takže bude jedno, jestli model předvádí složitou úlohu nebo klidně stojí uprostřed obdelníku (např. Idocus vám těžko bude na fotce poskakovat na místě), hlavní bude, jak si všechno dobře promyslíte a zajímavě vyfotíte. Výstroj hodnotím, podsedlová dečka, uzda a sedlo stačí - jen doufám, že nikdo nepřihlásí koně s růžovým sedlem, modrou uzdečkou a žlutou podsedlovkou :) Ideál je černá s bílou. U jezdce klasické drezurní oblečení, zase černá s bílou. Prostředí je jasné (písek, písek a písek - nebo i tráva... prostě ohrazený prostor), zase si pohrajte s detaily, jsem všímavá :))

2. FOTKA - Kůň, jezdec a tvrdá práce. Fotka z tréninku. U tohodle vám dám trošku větší možnosti. Fotka může být z tréninku na jízdárně doma, na vyjížďce nebo i při přípravě na trénink, po vyjížďce, při chystání na cestu... Zase, fantazii se meze nekladou, při přípravě na závody se toho může stát hodně :) Kůň i jezdec nemusí mít nějaké speciální vybavení, dělejte tak, jak uznáte za vhodné.


Fotky celkově
- Koně chci na fotce celé, ale z jakéhokoliv úhlu (klidně i tu prdel, hlavně když má kůň vidět nohy a jezdec hlavu). Jen prosím, žádné ptačí perspektivy nebo extrémní focení břicha koníka (u focení z extrémního pohledu bych vám možná jednu fotku uznala, kdyby byla fakt povedená).
- REALITA! To bude hlavní faktor, který budu hodnotit. Víc k tomu snad psát nemusím. A když nemáte nějakou část výstroje (nebo jezdec podivně sedí, nedrží otěže..) tak si pak neztěžujte, že jste nevyhráli...
- K fotkám mi klidně pište, co tím chtěl básník/fotograf říci :))) Budu za to ráda a vyhneme se tak i nepříjemnostem, kdybych něco nepochopila.
- Používejte zoom. Když neoplíváte lepším foťákem jež ne malinký kompakt, zkuste použít trochu zoomu. Tím se "pozadí rozostří" (hloubka ostrosti pro ty co vědí/chtějí vědět) a hned máte fotku jak ze zrcadlovky :) (neplatí pro lidi, co mají kompakt jak já - tz. z roku 0 - který nezvládne ani přizoomuvat bez toho aby se kvavita fotky posunula daleko za koukatelnost) Také nevznikne efekt "rybího oka", který některé objektivy/kompaktíky dělají při nulovém zoomu.


Porota: Já a někdo. Hodnocení (plus bodování) píšu já, Pan někdo bude jen bodovat. Body sečtu a všechno se dovíte v tabulce, co se tady objeví.


FOTKY POSÍLAT OD NEDĚLE 15. 5. DO ČTVRTKA 19. 5. do 21:00 !!!

Vyhlášení proběhne někdy do 22. 5.


Dotazy?